GNM: TEORIE STRAVY

VÝZNAM ZDRAVÉ STRAVY

Caroline Markolin, Ph.D.

Zdroj

Přeložil: Vladimír Bartoš

Dr. Hamer: „Jedinec, který se správně stravuje, je méně náchylný k tomu, aby trpěl biologickými konflikty. To je samozřejmé. Je to podobné jako to, proč bohatí lidé nemají tolik rakoviny jako chudí, protože bohatí jsou schopni vyřešit mnoho konfliktů jednoduše tím, že vytáhnou šekovou knížku a vypíší šek. Předcházet rakovině (nebo jakémukoli jinému onemocnění) prostřednictvím stravy je však nemožné, protože ani zdravá strava nedokáže zabránit vzniku konfliktů. V přírodě bude silné a zdravé zvíře přirozeně trpět méně rakovinou než zvíře slabé nebo stárnoucí. To však neznamená, že stáří je „karcinogenní„.“

Je samozřejmé, že zdravá strava je pro naši pohodu nezbytná. Konzumace zdravé stravy je obzvláště důležitá, když jsme v „biologickém programu“ (SBS).

Během konfliktní aktivity běží trávicí systém v minimálním režimu, a proto je chuť k jídlu obvykle nízká (Dr. Hamer: „Jelen nemůže získat zpět své ztracené území s plným břichem!“). V průběhu této stresové fáze může být doplňování stravy velmi cenné, protože zvyšuje energii a sílu potřebnou ke snášení stresu a k vyřešení konfliktu.

Na začátku fáze hojení se chuť k jídlu vrací. Jídlo se nyní stává skutečným lékem. Když se orgán nebo tkáň nachází ve fázi opravy, potřebuje organismus hodně živin, aby podpořil proces hojení. Energie, kterou získáme díky zdravé stravě, nám uzdravení výrazně usnadní. Naopak potraviny obsahující toxiny (pesticidy, herbicidy, konzervační látky, potravinářská aditiva a podobně) tělo o energii ochuzují, což může proces hojení prodloužit.  

Když si plně uvědomíme, že je to PSYCHIKA, kde nemoci začínají a kde končí, a že mozek funguje jako biologické řídicí centrum všech tělesných procesů, včetně „patogenních“ změn, pak se také naučíme chápat, že zdravá strava nebo doplňky stravy nemohou samy o sobě zabránit, natož vyléčit nemoc. Zdravá strava, ideálně z ekologických zdrojů, však zcela jistě urychlí proces uzdravení například rakoviny ve fázi hojení. POZNÁMKA: Těžká podvýživa (hladovění, nemožnost dlouhodobě jíst) může způsobit dysfunkci orgánu bez DHS.

Konzumace značného množství potravy bohaté na bílkoviny je nanejvýš důležitá při léčení rakoviny, jako je rakovina plic, rakovina jater, rakovina tlustého střeva, rakovina slinivky břišní nebo žlázového karcinomu prsu. Když jsou bakterie TBC v procesu rozkladu nádoru, tělo vyloučí spolu se zbytky nádoru výpotek obsahující vysoké množství bílkovin. Doplnění ztracených bílkovin prostřednictvím potravin bohatých na bílkoviny může být život zachraňující. Šťávová dieta nebo dieta ze syrové stravy by v tomto období mohly způsobit vážné komplikace. Totéž platí pro půst v tomto období.

Na základě dvoufázového schématu každé „nemoci“ se kvalita potravin, bylin nebo doplňků stravy jeví ve zcela novém světle. Například vitamin C má sympatikotonickou povahu a jako takový působí jako stimulant. To vysvětluje, proč vitamin C „zabírá“ při „nachlazení“ nebo proč pomáhá zmírnit bolest (vagotonický symptom léčení), podaný nitrožilně. Užíváním nadměrného množství během konfliktně aktivní fáze může vitamin C zesílit příznaky, včetně růstu nádorů. Ve fázi hojení naopak vitamin C snižuje symptomy hojení, ale také prodlužuje proces hojení. To by mohlo být vítaným opatřením ke zpomalení hojivých příznaků, které jsou velmi intenzivní (viz Terapie v GNMO lécích).

Káva je také stimulant. Proto pití kávy zmírňuje bolesti hlavy (vagotonický příznak). Příliš mnoho kávy během konfliktně aktivní fáze však také zesiluje související symptomy, například zadržování vody a přibývání na váze související se zadržováním vody (způsobené konfliktem opuštění a existenčním konfliktem). To platí i pro nealkoholické nápoje, energetické nápoje a jakékoli jiné povzbuzující tekutiny.  

Díky znalostem GNM mohou nutriční terapeuti a bylinkáři správně a účinněji aplikovat doplňky stravy a byliny.

Další texty ke studiu:

Sdílet na sociální sítě

VÝZNAM ZDRAVÉ STRAVY Caroline Markolin, Ph.D. Zdroj Přeložil: Vladimír Bartoš Dr. Hamer: „Jedinec, který se správně stravuje, je méně náchylný k tomu, aby trpěl biologickými konflikty. To je samozřejmé. Je to podobné jako to, proč bohatí lidé nemají tolik rakoviny jako chudí, protože bohatí jsou schopni vyřešit mnoho konfliktů jednoduše…

Sdílet na sociální sítě