Terminální stadium rakoviny je chybná diagnóza, Danny Carroll (úvod + kapitoly 1-9)

image_pdfStáhnout PDF

Zdroj

Přeložil: Vladimír Bartoš

ÚVOD 

Lidé se mě často ptají: „Kolik lidí jsi vyléčil z rakoviny?“. 

Vždy odpovídám: „Jednoho člověka: sebe.“ Uzdravit druhé je nemožné, je možné uzdravit pouze sebe. 

Skutečnost, že jste zodpovědní za své zdraví nebo jeho nedostatek, může být šokující pro ty, kteří ze strachu dovolili druhým, aby jim diktovali jejich lékařská rozhodnutí (často ignorujíce své vlastní instinkty). Pro ostatní je to posilující. 

Nejste obětí. Můžete se uzdravit. 

Hlavní nevýhodou dnešního lékařského paradigmatu je, že se jedná o systém léčby symptomů. U většiny zdravotních problémů se předepisují léky proti symptomům. Každý, kdo někdy pracoval v organizaci, ať už se jedná o podnik, charitu nebo nevládní organizaci, zná následující koncept: Pokud se zabýváte pouze příznaky problému, a ne jeho hlavní příčinou, problém se bude opakovaně vracet. 

Přesně to dnes děláme s naším zdravím a proto končíme s chronickými zdravotními problémy. To je dobré, pokud se zabýváte prodejem léčiv. Není to tak dobré, pokud jste spotřebitel. 

Podle poslední zprávy, kterou jsem četl, měl průměrný pacient s rakovinou v Americe pro zdravotnický systém hodnotu 1 milion dolarů.(1) Peníze korumpují… a když je možné vydělat takové peníze, existuje silná motivace diagnostikovat rakovinu co největšímu počtu lidí. Rád bych se v tomto ohledu mýlil. Bohužel mě mé dlouholeté zkušenosti staví do pozice, kdy nemohu vyvodit jiný logický závěr. 

Když jsem sledoval, jak moje drahá přítelkyně zbytečně umírá na následky chemoterapie, přivedlo mě to na mou sedmnáctiletou cestu hledání svatého grálu zdraví a pohody. Při studiu metod mainstreamové i alternativní medicíny jsem zjistil, že základním problémem je, že VŠECHNY jsou systémy symptomatické léčby. Žádný z nich neřeší „příčinu“ problému. 

Pak jsem objevil vědecký soubor poznatků, Germánskou novou medicínu / Germanische Heilkunde Dr. Ryke Geerda Hamera. Do češtiny se to volně překládá jako Germánské léčitelské znalosti. 

V lékařské vědě Dr. Hamera, Germanische Heilkunde, neexistuje diagnóza jako rakovina v terminálním stádiu. 

To, že vám lékař stanovil diagnózu nevyléčitelného onemocnění, ještě neznamená, že je to konec cesty. Stále interpretuje vaše symptomy prostřednictvím staletých lékařských dogmat – a komerčních zájmů, které od konce 19. století stále více zneužívají zdravotní péči pro zisk. Velká nemocnice vám může stanovit nejlepší diagnózu vašich příznaků na úrovni orgánů. Bohužel lékaři, kteří tam pracují, mohou tyto příznaky léčit pouze pomocí léků, operací a ozařování. 

Jako člen soukromé profesní organizace by váš lékař riskoval svou licenci, kdyby se pokusil řešit hlavní příčinu (příčiny) problémů, které ovlivňují vaše zdraví. Dr. Hamer to zjistil na vlastní kůži. Dnes vám však zkušený konzultant Germanische Heilkunde, působící mimo tento monopol, může pomoci zorientovat se v tomto revolučním chápání fungování naší biologie a dostat se ke skutečné příčině vašeho onemocnění. 

Pokud vám lékař stanovil diagnózu nevyléčitelné, smrtelné rakoviny a poslal vás domů zemřít, přečtěte si tuto knihu a zjistěte: 

 • Proč je mnoho diagnóz nesprávných. 
 • Šestiletý výzkum rakoviny, jehož výsledkem bylo 85% přežití pacientů s rakovinou, kteří odmítli standardní lékařskou léčbu. 
 • Jak vypnout nesnesitelnou bolest vyvolanou smrtelnou diagnózou, 
 • Zásady a léčebné protokoly, které platí pro všechny diagnózy rakoviny bez ohledu na stadium. 
 • Jak je terapie Germanische Heilkunde jedinou světlou výjimkou z pravidla: „Když je to příliš dobré na to, aby to byla pravda, tak to nejspíš pravda je.“. 
 • Muzikoterapie, která pozastaví vaši nemoc, zatímco vy budete řešit její emocionální původ. 

Navíc když se na mých webových stránkách https://danny-carroll.com zaregistrujte k odběru, získáte: 

Průvodce zdroji krok za krokem, včetně seznamu konzultantů Germanische Heilkunde (GHk) a vzdělávacích materiálů. Obojí vřele doporučuji, abyste se mohli vydat na možná nejneobyčejnější cestu svého života – k plnému obnovení svého zdraví. 

Více než 400 stránkovou e-knihu s více než 500 příklady případových studií, které podrobně popisují „příčinu“ téměř každé známé nemoci. 

Roční kurz každodenních 6-7 minutových lekcí Germanische Heilkunde ve formátu MP3. Měsíční sborník Léčebný tribunál – Příčina nemocí jednoduše. Tento sborník zkoumá příčiny a způsoby léčby nemocí jak z pohledu konvenční medicíny, tak z pohledu germánských léčebných znalostí. Čtenáři se rozhodnou, co je pro ně přesvědčivější. Postupem času bude napsáno více než 500 výtisků sborníku, pro každou nemoc jeden.

KAPITOLA 1 

MOJE CESTA OBJEVENÍ 

V polovině roku 2000 byla mé blízké přítelkyni a kolegyni jménem Parveen Aga diagnostikována rakovina. Bez zdravotního pojištění a peněz na její léčbu rakoviny jsem běžel maraton, abych získal peníze od přátel a příznivců. Byla nadšená. Přestože lékaři tvrdili, že je nemocná, Parveen mi připadala naprosto v pořádku… dokud nezačala s chemoterapií. 

Parveen mi z nemocnice psala: „Nemám ponětí, co ti doktoři dělají, ale mám pocit, jako by mi do žil dávali jed.“ Vždycky jsem si myslel, že je to dobré. V té době jsem ještě nic nevěděl. Ve své horlivosti pomoci jsem ji důrazně povzbuzoval, aby v léčbě pokračovala. 

Po třech kolech chemoterapie byla mrtvá. 

Byl jsem zdrcený a pronásledovalo mě pomyšlení, že jsem financováním i zajištěním toho, aby léčbu dodržovala, sehrál významnou roli v Parveenině smrti. Byla mi velmi drahá a blízká a já jsem se cítil zodpovědný za to, že odešla z tohoto světa dlouho předtím, než nastal její čas. Bylo jí teprve šedesát let. Tehdy jsem se zařekl, že zasvětím svůj život hledání lepšího řešení rakoviny. 

Začalo sedmnáctileté hledání 

Začal jsem zkoumat všechny běžné i alternativní léčebné metody, které jsem našel, od výživy a emočního léčení až po energetické a duchovní léčení. Jako analytický, procesní typ člověka potřebuji pochopit problém a jeho příčiny. Pokud někdo navrhuje řešení, jak funguje? Jestli se mi za dlouhá léta obchodního poradenství něco vrylo do hlavy, pak je to vstup-proces-výstup. 

Brzy jsem se u každé léčebné metody, kterou jsem studoval, setkal s problémem, že když se dva lidé se stejnou diagnózou léčili stejným protokolem, jeden mohl žít, zatímco druhý zemřel. Navzdory mé neukojitelné zvědavosti mi žádný výzkum nedokázal vysvětlit, proč tomu tak neustále je. Po letech hledání jsem nemohl s jistotou říct, že jsem našel definitivní odpovědi na jakékoli zdravotní problémy – a už vůbec ne na něco takového, jako je rakovina. 

Odpověď jsem objevil až po vlastní zdravotní krizi. 

Spojení mysli a těla 

V roce 2012 jsem měl svaly v celém těle poseté uzly velikosti golfového míčku. Jsem vášnivý maratonský běžec a v tomto období jsem sotva chodil, na běhání ani nepomyslel. Šest měsíců jsem strávil na fyzioterapii, kde mi je ze svalů vyžehlovali – byl to nesmírně bolestivý proces. Přesto se mi dva dny po léčbě vracely se vší silou. Bylo to jako nesnesitelný kolotoč. 

V té době jsem čelil jedinečné životní výzvě. Moje přítelkyně byla na stálém, dvouletém působišti v mém rodném městě a její další působiště mělo být 10 000 kilometrů daleko – 40 hodin cesty od místa, kde jsem žil. Plánovali jsme, že po jejím odjezdu náš vztah ukončíme, ale byl tu problém: stali jsme se spřízněnými dušemi. Koncem listopadu téhož roku jsme se dohodli, že místo rozchodu budeme pokračovat ve vztahu na dálku a uvidíme, jestli přirozeně vyšumí. 

Když jsem se druhý den ráno probudil, všechny uzlíky, které mi posledních šest měsíců hyzdily tělo, zmizely! Neměl jsem tušení, jak se to stalo. Jediný rozdíl mezi páteční nocí a sobotním ránem byl v tom, že jsem vyřešil konflikt ohledně ukončení vztahu s přítelkyní. 

Bez dalších fyzických potíží jsem se vrátil k maratonskému tréninku. Moje normální tréninkové období na celý maraton trvalo nejméně tři až čtyři měsíce a do Bombajského maratonu zbýval měsíc. Bez jediné křeče nebo zranění jsem dokončil 42 kilometrový maraton o 11 minut rychleji, než byl můj osobní rekord. Tento katarzní zážitek mi pomohl pochopit sílu mysli a to, jak nás může léčit nebo brzdit. 

V té době jsem již sedm let svého volného času věnoval práci s nevyléčitelně nemocnými pacienty v pozdním stádiu rakoviny (a věnuji se jí i nadále). Jak jsem zmínil ve věnování, byl to důsledek smrti mé přítelkyně a také součást mého závazku společenské odpovědnosti. Když žijete v Indii, nemusíte chodit daleko, abyste našli lidi, kteří potřebují pomoc. S pacienty s rakovinou jsem vyzkoušel různé doplňkové a alternativní způsoby léčby a stále jsem hledal onen dosud nepolapitelný způsob, jak vyřešit jejich utrpení. 

Poté, co jsem zažil, jak moji mysl ochromily uzlíky velikosti golfového míčku – a jak přes noc zmizely -, jsem pojal silné podezření, že mezi myslí a rakovinou musí existovat nějaký vztah. 

Plánoval jsem si dát pár let pauzu a věnovat se tomu v PhD studiu. Chtěl jsem tento fenomén studovat a pochopit možnost spojení mysli a rakoviny. Při hledání univerzity, která by podpořila můj návrh na doktorát, jsem narazil na německého lékaře jménem Ryke Geerd Hamer. Zprávy uváděly, že dosahuje více než 90% úspěšnosti při léčení pacientů v pozdním stádiu rakoviny pomocí formy léčení mysli a těla. 

Od té doby jsem strávil posledních deset let studiem biologické vědy, kterou objevil Dr. Hamer, konvenčně vzdělaný a licencovaný lékař. Své objevy označoval jako Germánskou novou medicínu (GNM), ale později ji přejmenoval na Germanische Heilkunde, což se do češtiny volně překládá jako Germánské léčivé znalosti (GHk). 

Objevy Dr. Hamera jsou mimořádné. 

KAPITOLA 2 

CESTOU OBJEVŮ DR. HAMERA 

Dr. Hamer začal studovat souvislost mezi myslí a rakovinou v roce 1978, poté co mu byla diagnostikována rakovina varlat a břicha. Když mu bylo sděleno, že má celé břicho plné metastáz, byla mu dána 1% šance na přežití. Diagnóza přišla dva měsíce po smrti jeho devatenáctiletého syna Dirka, kterého na ostrově Cavallo nešťastnou náhodou zastřelil italský korunní princ Viktor Emanuel Savojský. 

Po 17 operacích a měsících utrpení Dirk zemřel otci v náručí. Dr. Hamer, který byl celý život zdravý, se nemohl ubránit myšlence, že mezi jeho zdrcením ze synovy smrti a jeho vlastní diagnózou rakoviny musí být nějaká souvislost. Na rozdíl od tradičního přesvědčení, že jeho „nemocí“ byl náhodný výrůstek ve varleti, abnormální, rychle rostoucí a nekontrolovatelný (zhoubný) nádor bez konkrétní příčiny, Dr. Hamer později dospěl k závěru, že jeho rakovina byla biologickým programem spuštěným předčasnou smrtí jeho syna. 

Dr. Hamer podstoupil operaci rakoviny varlat a metastáz v břiše, ale odmítl chemoterapii a ozařování (jak to prý dělalo více než 90 % lékařů, když sami měli diagnózu rakoviny). Jakmile se uzdravil, byl v ideální pozici pro ověřování své hypotézy. Dr. Hamer byl specialistou na vnitřní lékařství a v té době šéfem kliniky pro výzkum gynekologických nádorů, která byla přidružena k mnichovské univerzitní klinice. Tam provedl podrobné a do hloubky vedené rozhovory s 200 pacientkami s potvrzeným nádorovým onemocněním, aby zjistil, zda před stanovením diagnózy prodělaly podobně stresující příhody. 

Všechny pacientky s rakovinou bez výjimky zažily nějaké trauma. 

Dr. Hamer dospěl k závěru, že rakovina je biologický program „přežití“. Když čelíme nečekané, stresující události/emocionálnímu traumatu, spustí se biologický program, který nazýváme rakovina, aby zvýšil (nebo snížil) kapacitu určitého orgánu. To nám pomáhá překonat problém a zajistit si přežití. 

V případě Dr. Hamera zemřel jeho syn. Do varlete mu byla přidána tkáň, aby se zvýšila jeho schopnost produkovat testosteron a spermie. Biologickým účelem bylo zvýšit jeho schopnost oplodnit manželku a nahradit tak dítě, o které právě přišel. 

Železné pravidlo rakoviny 

Dr. Hamer postupem času pracoval s více než 50 000 pacienty, aby doplnil výsledky svého lékařského výzkumu a stanovil to, co je dnes známé jako Železné pravidlo rakoviny. Uvádí, že rakovinu může způsobit pouze to, co nazval biologickým konfliktním šokem, který vás zastihne na špatné noze, je dramatický, izoluje vás ve vaší situaci a ovlivňuje vás na třech úrovních: psychice, mozku a orgánu. 

Vnímáno v psychice, zanechá toto nečekané trápení nebo trauma fyzický otisk, soubor terčovitých kroužků na relé v mozku, které je spojeno s určitým orgánem, a spustí fyziologický proces – adaptaci – v samotném orgánu. Tato terčovitá ohniska lze na mozku vidět prostřednictvím počítačové tomografie (CT). 

Časem mohl Dr. Hamer z CT mozku určit celou anamnézu člověka. 

V roce 1991 představil Dr. Hamer své lékařské objevy skupině lékařů. Jeden z ošetřujících lékařů předal Dr. Hamerovi CT mozku jednoho z pacientů v nemocnici. Zeptal se Dr. Hamera, zda by mohl diagnostikovat zdravotní problémy, s nimiž se pacient potýkal, pouze na základě přečtení snímku mozku. Dr. Hamer neměl žádné předchozí znalosti o pacientově zdravotní anamnéze. 

“Po mé přednášce ve Vídni v květnu 1991 mi jeden lékař předal počítačový tomogram mozku pacienta a požádal mě, abych mu prozradil, v jakém organickém stavu se dotyčný nachází a do jakého konfliktu patří. Bylo přítomno dvacet kolegů, včetně několika radiologů a CT specialistů. Ze tří úrovní (psychika, mozek, orgán) jsem měl před sebou pouze úroveň mozku. 

Z těchto CT snímků mozku jsem byl schopen diagnostikovat čerstvý krvácející karcinom močového měchýře ve fázi hojení, starý karcinom prostaty, cukrovku, starý karcinom plic a smyslové ochrnutí určité oblasti v těle a samozřejmě příslušné konflikty. 

Lékař vstal a pogratuloval mi. „Pět diagnóz a pět zásahů. To je přesně to, co pacient má a dokonce jste dokázal rozlišit, co má teď a co měl předtím. Fantastické!“ Jeden z radiologů mi řekl: „Jsem přesvědčen o vaší metodě. Jak jste mohl uhodnout čerstvý krvácející karcinom močového měchýře? Na CT snímku jsem nic nenašel, ale teď, když jste nám ukázal relé, nález chápu.“ “

– DR. RYKE GEERD HAMER

Ignorování důkazů 

Dr. Hamer předložil své první poznatky o souvislosti mezi biologickými konflikty a rakovinou jako postdoktorskou práci na univerzitě v Tübingenu (kde vystudoval medicínu). Posudková komise univerzity však jeho práci okamžitě odmítla, aniž by ji vůbec hodnotila. 

A co víc, poté, co se Dr. Hamer se svými poznatky podělil s bavorskými kolegy, dostal rychle ultimátum: buď své poznatky odmítne, nebo bude propuštěn. Když odmítl své lékařské objevy odvolat, byl bez okolků propuštěn. Přestože německé zákony vyžadují, aby univerzity přezkoumávaly všechny postdoktorské práce, univerzita v Tübingenu později u soudu přiznala, že se nikdy nepokusila lékařské objevy doktora Hamera potvrdit. Když se předseda soudu zeptal zástupců univerzity, proč se vzepřeli soudnímu příkazu, odpověděli: 

„Nechceme vědět, zda má Dr. Hamer pravdu nebo ne.“ 

I když mu byla odebrána lékařská licence a byl na něj vydán soudní zákaz, Dr. Hamer nepřestal poskytovat konzultace zoufalým nemocným. V roce 1993 byl Dr. Hamer v Rakousku stíhán za provozování lékařské praxe bez licence. Státní zastupitelství v Neustadtu si vyžádalo lékařské záznamy více než 6 500 pacientů Dr. Hamera (u mnoha z nich byla již dříve stanovena diagnóza nevyléčitelně nemocného). 

Poté, co se podařilo tyto pacienty osobně vypátrat a zjistit jejich aktuální zdravotní stav, muselo státní zastupitelství u soudu přiznat, že více než 6 000, tj. přes 90 %, jich nejen žije, ale jejich zdravotní stav se plně obnovil. Dr. Hamer byl později odsouzen za provozování lékařské praxe bez licence. 

Po dvou různých trestech odnětí svobody v celkové délce dva a půl roku musely soudy v Německu a Francii konstatovat, že Dr. Hamer byl stíhán neprávem a byl propuštěn. Člověk se musí zastavit a položit si otázku, proč někdo, kdo úspěšně pomohl tisícům pacientů s rakovinou k plnému uzdravení, přišel o lékařskou licenci a byl uvězněn. Odpověď je jednoduchá: Dr. Hamer se vzepřel standardnímu léčebnému protokolu a odmítl předepisovat chemoterapii. 

Tím to však neskončilo. V následujících desetiletích byl Dr. Hamer v televizních pořadech v německy mluvících zemích kategoricky očerňován a byly učiněny desítky pokusů o jeho prohlášení za duševně chorého a umístění do ústavu. Přežil dokonce i násilné útoky na svůj život. Nyní už chápete, proč svět o převratných lékařských objevech doktora Hamera neslyšel. 

Konec konvenční medicíny?

Dr. Hamer odhadl, že kdyby jeho lékařské objevy mohly vyjít na povrch a byly přijaty v běžné společnosti, 95 % dnešních léčebných protokolů a postupů konvenční medicíny by bylo zbytečných. Lidé by se uzdravovali sami, takže by již nebyl zapotřebí systém zdravotní péče. 

Jen velmi málo lidí se s těmito informacemi seznámilo – a ještě méně lidí si našlo čas, aby je sami prozkoumali. Považuji se za šťastlivce. Trvalo mi sedm let hledání lepších řešení rakoviny, než jsem vůbec našel Dr. Hamera. Bohužel v červenci 2017 zemřel. Byl to skutečně výjimečný člověk, lékařské objevy doktora Hamera jsou velkým darem lidstvu.

Lidstvo však tento dar musí jen samo objevit a pochopit… a není lepší chvíle, než když vám lékaři vyřknou rozsudek smrti a pošlou vás domů umřít. 

KAPITOLA 3 

VYPNĚTE RAKOVINU 

Systém konvenční medicíny nás důkladně naučil myslet si, že všechny nemoci jsou způsobeny vnějšími faktory. Mezi tyto faktory jsou zahrnuty kouření, viry, průmyslové chemikálie, špatné životní návyky, záření z mobilních telefonů a věží atd. Myšlenka, že naše nemoci jsou způsobeny stresujícími konfliktními šoky/traumaty (s výjimkou otrav, úrazů při nehodách a nemocí z nedostatku výživy), není snadná pilulka ke spolknutí – promiňte mi tu slovní hříčku. 

Dr. Hamer objevil, že rakovina a rakovině ekvivalentní onemocnění, např. infarkt, roztroušená skleróza atd. mají složky, které označuji jako “ teorii biospínačů“. Pro všechny stavy, které nazýváme nemocemi, platí následující: 

 • Spínač
 • Vypínač 
 • Biologický význam/účel 

Spínač 

Spínač se nachází v části vašeho podvědomí, které říkáme psychika. Zahrnuje vaše smysly, mozek a nervovou soustavu a je vždy při vědomí a ve střehu před nebezpečím. 

Podle doktora Hamera se zapínací spínač spustí při nečekané, stresující události, která vás zastihne na špatné noze. Je vysoce akutní a dramatická a izoluje vás ve vaší nesnázi. Dr. Hamer zažil tento nečekaný biologický konfliktní šok, když mu v náručí zemřel syn Dirk. Tím se rozběhl jeho program rakoviny varlat a žaludku. 

Když zažijeme tento nečekaný šok, ve zlomku vteřiny zasáhne současně psychiku, mozek i odpovídající orgán jako elektrický výboj. Tím se spustí první fáze nemoci, kterou Dr. Hamer nazval „konfliktně aktivní“ fází. Neustále myslíte na problém a často se budíte ve tři hodiny ráno, abyste měli více bdělých hodin na vyřešení konfliktu. Mezi příznaky patří studené ruce a nohy, protože se snižuje průtok krve do vašich končetin, snížená chuť k jídlu a úbytek hmotnosti. 

Na úrovni orgánů se spouštějí fyziologické změny, které mění schopnost orgánů pomoci vám problém vyřešit. To zahrnuje buď přidání tkáně (nádor), odstranění tkáně (osteolýza kostí, ulcerace), nebo ztrátu či posílení funkčnosti (vysoká nebo nízká hladina cukru v krvi nebo tyroxinu, ztráta krátkodobé paměti, ochrnutí atd.) 

Snadný způsob, jak pochopit koncept přidávání a odebírání tkáně, je podívat se na menstruační cyklus ženy. V první polovině ženského cyklu se tkáň přidává do stěn dělohy, aby byla připravena pro uhnízdění oplodněného vajíčka v případě otěhotnění. Pokud neotěhotní, je přebytečná tkáň odstraněna krvácením. 

Zasažená oblast mozku a orgánů je určena povahou a obsahem konfliktu. Jedním z příkladů jsou plíce. Pokud máte konflikt na svém teritoriu (vaše teritorium je cokoli, co je pro vás důležité), průdušky v plicích a věnčité tepny se rozšíří odstraněním tkáně, abyste měli větší kapacitu přijímat kyslík a přivádět krev k srdci. To slouží k posílání většího množství kyslíku do svalů, které vám pomohou bránit vaše území. V našem evolučním vývoji a u zvířat dodnes to může být boj na život a na smrt. 

Vypínač 

Ve skutečnosti existují dva vypínače. Prvním je praktické řešení biologického konfliktu. Nejlepším způsobem, jak vypnout biologický program, je skutečné vyřešení konfliktu, který ho vyvolal. Náhlá a tragická ztráta syna doktora Hamera vedla ke vzniku jeho rakoviny varlat. Logicky později zjistil, že tento typ rakoviny je způsoben konfliktem utrpěné hluboké ztráty. 

Biologickým účelem nádoru teratomu varlat bylo zvýšit jeho produkci testosteronu a spermií, aby byl plodnější. Kdyby Dr. Hamer zplodil další dítě, bylo by účelu tohoto specifického biologického programu dosaženo a aktivní program (tj. „rakovina“ neboli přírůstek tkáně) by se přirozeně vypnul. Skutečné řešení konfliktů však není vždy možné. Synovi doktora Hamera bylo v době jeho smrti 19 let a jeho žena již měla plodný věk za sebou. Příroda bohužel nepočítá s nepraktičností zabudovanou do naší moderní civilizované kultury. 

Dr. Hamer zjistil, že zatímco biologický program běží na autopilota pod úrovní vašeho bdělého vědomí, když si vědomě vzpomenete na traumatickou událost a spojíte ji s příznaky, které prožíváte, můžete nemoc vypnout jako vypínač. Jedná se o druhý vypínač. 

Jedná se o klíčovou část teorie biospínače, i když tento vypínač má jeden háček: Připomínky nebo „stopy“ původního traumatu ve vaší psychice mohou program znovu zapnout. Může se stát, že jej budete muset opakovaně vypínat. Programy se trvale vypínají pouze tehdy, když neexistuje možnost jejich opětovného zapnutí. Žádný konflikt = žádný problém. 

Většina fyzických příznaků se objevuje ve druhé fázi, PO vyřešení konfliktu a vypnutí spínače. Tuto fázi hojení neboli opravy provází zánět, otok a bolest, protože tělo se přirozeně vrací do normálu, což je stav známý jako homeostáza. 

Biologický význam/účel 

Každý „biologický program“, jak Dr. Hamer nazýval nemoc, má svůj účel. Jakmile je tento účel splněn, nervový systém přechází do fáze opravy, která je charakterizována parasympatickou (vagotonickou) aktivitou nervového systému. To je to, co běžně považujeme za nemoc. 

První fáze, neboli konfliktně aktivní fáze, často probíhá s malými nebo žádnými fyzickými obtížemi (pokud netrvá tak dlouho, že růst buněk ohrozí funkce jiných vnitřních orgánů nebo se stane jinak nápadným). Druhá fáze, fáze hojení nebo nápravy, obvykle nastává, když někdo přijde k lékaři s příznaky a je diagnostikována nemoc nebo onemocnění. Jakmile však skončí opravná fáze, práce celého biologického programu je u konce a tento dvoufázový proces končí. Nyní jste opět plně zdraví a případně silnější než dříve. 

Nepochybně jste již slyšeli o „spontánních remisích“ u mnoha druhů rakoviny, včetně „nevyléčitelných“ nádorů. Ve skutečnosti došlo k tomu, že konflikt způsobující biologický program byl vyřešen. Fáze opravy je dokončena a tělo se vrací do homeostázy. Tyto „zázraky“ jsou naprosto přirozené, ale jde o jev, který se konvenční medicína stále snaží vysvětlit. 

Jak již bylo zmíněno, uzly velikosti golfového míčku v mých svalech měly biologický účel zpomalit mě v tom, abych se v životě vydal špatným směrem. Plánoval jsem ukončit vztah se svou spřízněnou duší. Jakmile jsem tento konflikt vyřešil tím, že jsem se dohodl, že náš vztah předčasně neukončím, uzly přes noc zmizely. Ta úžasná žena je nyní mou krásnou manželkou. Příroda ví všechno nejlépe.  

Přesvědčení se o objevech Dr. Hamera 

Jako skeptický člověk potřebuji věci zažít na vlastní kůži. Nikdy nevěřím tomu, co čtu, dokud si myšlenky osobně nevyzkouším. Neexistuje jiný způsob, jak získat přesvědčení, a vřele vám doporučuji, abyste zaujali podobný přístup. 

S odstupem let po mém katarzním léčebném zážitku jsem se řídil vědeckou tabulkou doktora Hamera, abych vypnul některé další symptomy nemocí (běžící biologické programy) v mém těle. 

Doposud jsem vypnul: 

 • 15 let trvající syndrom dráždivého tračníku/ulcerózní kolitidu. 
 • Nesnášenlivost na laktózu: Poté, co jsem se stal veganem, abych si ověřil hypotézu o výživě při rakovině, jsem pět let trpěl intolerancí laktózy. 
 • Ekzém/psoriáza. 
 • Opakující se bolesti plotének v dolní části zad: Trpěl jsem jimi 15 let a týdny a dokonce měsíce jsem pracoval z podlahy v ložnici. 
 • Záněty uší a dutin. 
 • Konstelace mozečku: Stručně řečeno, tento stav je způsoben útočným konfliktem a zanechává vás emocionálně otupělého a prázdného. 
 • Konflikt ztráty, který trval 20 let: Kvůli němu se mi levé varle zmenšilo na polovinu původní velikosti („seminom varlete“ – rakovina Leydigových buněk). 

V roce 2019 jsem měl rakovinu čelisti. Nakonec jsem přišel na to, že ji vyvolala pětisekundová neshoda s manželkou, díky níž bylo neuvěřitelně těžké konflikt lokalizovat. Než se mi podařilo vypnout rakovinový program, vypadaly mi na jedné straně úst všechny zuby. Podstoupil jsem pětihodinovou rekonstrukční operaci včetně kostního štěpu, aby se čelist obnovila a zuby nahradily. 

Při operaci ústní dutiny jsem užíval jeden lék proti bolesti a večer další. Poté jsem „vypnul“ bolest z operace a nemusel jsem brát žádné další. Byl to skutečně ohromující zážitek. Bylo to poprvé, co jsem se pokusil vypnout bolest z fyzického traumatu – operace dutiny ústní. Předtím jsem vypínal pouze bolest, která pocházela z úzkosti po šoku z biologického konfliktu. 

Bolest má biologický účel – zabránit vám používat danou část těla, aby měla čas, prostor a energii na uzdravení. Když se říznete do prstu, pokud ho nepoužíváte, necítíte žádnou bolest. Jakmile začnete prst používat, začne pulzovat. Je to způsob, jakým vám příroda říká, že se prst musí zahojit. 

Neměl jsem žádné zuby, takže jsem nemohl používat tuto stranu úst ke žvýkání. Řekl jsem svému podvědomí: „Nemám zuby, takže tuto stranu úst nebudu používat k jídlu. Dám jí čas, prostor a energii, aby se uzdravila. Prosím, vypni tu bolest.“ Bolest a pulzování po operaci okamžitě ustaly! 

Kdykoli se mi jídlo náhodou dostalo do té strany úst, kde jsem měl operaci, bolest se znovu rozjela s razancí. Omluvil jsem se svému podvědomí za chybu a znovu uzavřel dohodu. Bolest se opět vypnula. aby se moje čelist zotavila z operace, spal jsem bez bolesti 20 hodin denně po dobu tří týdnů. Poté mi bylo odstraněno 35 stehů a čelist se zahojila. 

Testování vědy 

Pokud si chcete tuto lékařskou vědu vyzkoušet na vlastní kůži, intenzivně přemýšlejte o něčem, co se vám nelíbí, o něčem, co vám v životě opravdu smrdí nebo stojí za prd. Krátce poté, co přestanete, vám začne téct z nosu. Rýma je způsobena „konfliktem zápachu“. Nyní řekněte svému podvědomí: „Vím, že mi teče z nosu, protože jsem právě intenzivně myslel na něco, co nesnáším (doplňte, na co jste mysleli). Prosím, vypni mou rýmu.“ 

Co se stalo s vaší rýmou? 

Pokud je ve vašem životě nějaký problém, kvůli kterému jste se kousli do jazyka a nemluvili o něm, seberte odvahu a vyjádřete, co cítíte. Brzy poté se váš jazyk stane přecitlivělým a na jazyku se vám objeví bolestivé vředy! Nyní proveďte stejné cvičení s jazykem. Řekněte si: „Vím, že mě bolí jazyk, protože jsem se kousal do jazyka kvůli (doplňte si), a získal jsem odvahu vyjádřit svůj názor.“ Řekněte si: „Vím, že mě bolí jazyk, protože jsem se kousal do jazyka kvůli (doplňte si), a získal jsem odvahu vyjádřit svůj názor“. 

Míra důležitosti problému a doba, kterou potřebujete k tomu, abyste konečně řekli, co cítíte, určuje, zda bolest na jazyku snížíte, nebo ji úplně vypnete. Čím déle zadržujete pravdu o kritickém problému a čím silnější jsou vaše pocity k němu, tím déle bude trvat, než se bolest sníží a vřed zahojí. 

Gratuluji; právě jste se naučili způsob, jak zapínat a vypínat biologické programy („nemoci“). 

Jakmile získáte osobní zkušenost s tím, jak tato lékařská věda funguje, každá další zkušenost s uzdravením vaše přesvědčení ještě posílí. 

Je to svatý grál zdraví a pohody. 

Tento přístup zahrnuje vaše vlastní převzetí odpovědnosti za své zdraví a je mnohem méně pohodlný než svěřit své zdraví lékaři a užívat různé léky, které vyřeší všechny vaše problémy. Zjistil jsem však, že tato pilulka pravdy se mnohem snáze polyká poté, co lékaři někoho pošlou domů umřít s tím, že se s tím už nedá nic dělat. Nemusí to být konec cesty… pokud se tak rozhodnete.

KAPITOLA 4 

CO JE TO RAKOVINA? 

Podle konvenční medicíny je rakovina onemocnění způsobené nekontrolovaným růstem abnormálních buněk v těle, které mohou vytvářet nádory a šířit se do jiných orgánů v procesu zvaném metastázy. Pokud se buňky množí způsobem, který lékaři považují za abnormální a nekontrolovatelný, hovoří se o zhoubném nádoru. Pokud nádor neroste a nemnoží se, jedná se o nezhoubný nádor. 

Pozorování Dr. Hamera vedla k naprosto odlišnému chápání rakoviny. Došel k závěru, že rakovina je přirozený, významný biologický speciální program (SBS), který slouží biologickému účelu a je důležitou součástí biologického programu přežití v přírodě. Dr. Hamer byl přesvědčen, že když čelíme nečekané, nepříjemné události/traumatu, spustí se biologický program, který nazýváme rakovina, aby zvýšil (nebo snížil) kapacitu určitého orgánu a pomohl nám problém překonat. 

Dr. Hamer strávil 39 let prací s více než 50 000 pacienty a zmapoval biologické konflikty/traumata, které způsobují všechny nemoci známé člověku. Jsou zaznamenány ve vědecké tabulce Germánské nové medicíny.(1) Veškerý svůj výzkum prováděl na empirických případech s využitím nejmodernější lékařské diagnostické techniky. Každý případ byl ověřen v psychice, mozku a orgánech. 

Jakmile pochopíte základní biologický účel orgánově specifických programů rakoviny, můžete si tyto jevy ověřit sami. Jedním z příkladů je rakovina jater. 

Rakovina jater a konflikt hladovění 

Hlavní tkáň jater se nazývá jaterní parenchym. Lékaři se domnívají, že jaterní parenchym onemocní především kvůli otravě alkoholem. Podle doktora Hamera reaguje jaterní parenchym na to, co popsal jako konflikt hladovění. 

Co lékaři neberou v úvahu a co je snadno pozorovatelné, pokud jste někdy poznali alkoholika, je to, že mnozí z nich mají nepravidelné stravovací návyky. Jak se jejich závislost zhoršuje, často vynechávají jídlo ve prospěch alkoholu. Jejich nemoc ovlivňuje schopnost pociťovat hlad a mnohým z nich hrozí podvýživa. Rakovina jater není způsobena silným pitím, ale spíše konfliktem hladovění.(2)

Játra mají mnoho funkcí, ale jednou z klíčových funkcí je produkce trávicích enzymů. Pokud tělo bojuje s hladem, játra si vypěstují další tkáň. Biologickým účelem je zvýšit produkci trávicích enzymů, abyste mohli lépe trávit vlastní tkáňové zásoby a přežít. Když ohrožení pomine, játra se přirozeně vrátí ke své původní velikosti a kapacitě. 

Porovnejme si zdravotní statistiky rakoviny jater v Africe a na Západě. Na Západě tvoří rakovina jater obvykle 1-2 % z celkového počtu diagnostikovaných případů rakoviny. V místech, jako je Afrika, kde lidé umírají hlady, se však výskyt rakoviny jater (jako procento z celkového počtu diagnostikovaných případů rakoviny) pohybuje mezi 8 a 10 %.(3) Velké skupiny obyvatelstva v mnoha afrických zemích mají jen málo peněz nebo nemají žádné peníze na jídlo, natož na nákup alkoholu. Rakovina jater je jednou z hlavních diagnóz rakoviny, protože lidé hladoví. 

Rakovina jater je diagnostikována jako jedna z nejčastějších forem metastazujícího nebo sekundárního nádorového onemocnění. Je možné, že neustálé zvracení jedů z chemoterapie vede psychiku k závěru, že tělo umírá hlady a tak zvětšuje velikost a kapacitu jater, aby prodloužilo přežití? 

Rakovina plic a konflikt strachu ze smrti 

Obecně panuje přesvědčení, že kouření způsobuje rakovinu plic. Podle výzkumu doktora Hamera je rakovina plic (plicních sklípků, nikoliv průdušek, pohárkových buněk nebo průduškové svaloviny) způsobena konfliktem strachu ze smrti. 

Plicní sklípky tvoří většinu plic, kde dochází k vlastnímu příjmu kyslíku a uvolňování oxidu uhličitého. Protože kyslík je pro život zásadní, když jsme nečekaně konfrontováni s možností smrti, plíce reagují zvýšením kapacity pro zpracování kyslíku. Náš organismus nás chce udržet při životě. Toto dodatečné nahromadění buněk plicních sklípků je to, co lékaři diagnostikují jako rakovinu plic. 

Podle výsledků výzkumu Dr. Hamera jsou plicní sklípky ovlivněny strachem ze smrti sebe sama nebo blízké osoby. Představte si, že vám lékař řekne: „Máte rakovinu. Bez operace a bez okamžitého zahájení chemoterapie do roka zemřete.“ A co se stane? Je možné, že by váš strach ze smrti vyvolal rakovinu plic? Mohla by pak být výsledná diagnóza metastazující rakoviny plic způsobena prognózou (výhledem) lékaře? 

Když se dlouhodobý konflikt strachu ze smrti vyřeší, tato dodatečná kapacita nahromaděná v plicích se pak rozkládá tuberkulózními (tuberkulózními) mykobakteriemi (pokud již nebyly vyhubeny velkými dávkami antibiotik) a vykašle se – což je nepříjemný, ale účinný proces.

Tuberkulózní mykobakterie jsou přirozeným mechanismem těla, jak odstranit dodatečnou tkáň, která přibyla během konfliktu. Tyto tuberkulózní mykobakterie mají důležitý biologický účel a hrají rozhodující roli v procesu hojení našich plic, který byl lékařským systémem strašlivě nepochopen. Pokud byly tuberkulózní bakterie zničeny antibiotiky, tělo již nemůže nádor, respektive přidanou tkáň, odstranit, takže se zapouzdří a zůstane na místě. 

“Ztracená” studie rakoviny plic 

Biologický program plic byl nechtěně odhalen zajímavou sérií pokusů na polních myších a křečcích. Aby dokázali, že kouření způsobuje rakovinu, zavírali lékařští vědci polní myši do zakouřených komor. Časem zjistili, že u všech polních myší se vyvinula rakovina plic. Při stejném pokusu se u žádného z křečků nevyvinula rakovina plic. 

Proč? 

Když pochopíte evoluční rozdíly mezi polními myšmi a křečky, není těžké tento zdánlivý rozpor vysvětlit. Myši polní žijí nad zemí a křečci pod zemí. Myši polní si díky přirozeným požárům a zemědělcům, kteří vypalují svá pole před setbou nebo po sklizni, spojují kouř s nebezpečím. Pokud jsou tedy polní myši uvězněny v zakouřené komoře, jejich strach ze smrti spustí biologický program rakoviny plic. Vzhledem k tomu, že křečci žijí pod zemí a nejsou přímo ohroženi požáry zuřícími nad nimi, nemají tento biologický program strachu ze smrti. 

Kde je tedy tato původní studie? Pohřbena. 

Bohužel konvenční věda má tendenci podporovat toho, kdo ji financuje. Po provedení těchto pokusů byly publikovány pouze výsledky, které se týkaly polních myší. Nikoliv výsledky, týkající se křečků. Ty zjevně nepodpořily požadovaný závěr: Kouření způsobuje rakovinu plic. 

Hypotéza o metastázách 

Konvenční medicína nám vnutila názor, že k metastázám rakoviny dochází, když se rakovinné buňky odtrhnou od nádorů a plavou krevním řečištěm nebo lymfatickým systémem a napadají další orgány. Podívejme se na toto tvrzení jinou optikou. 

Nejčastější sekundární nebo metastazující rakovina je rakovina plic, jater a lymfatických uzlin. Není zvláštní, že u párových orgánů, jako jsou prsa a varlata, rakovina zpravidla postihuje pouze jeden orgán a nemetastazuje do druhého orgánu, když je tvořen stejnou tkání a sídlí hned vedle? 

Podle studie NIH (National Institutes of Health) zveřejněné v roce 2019 s názvem National Trends of Bilateral Breast Cancer Incidence in the United States se výskyt oboustranné rakoviny prsu (rakoviny obou prsů) výrazně zvýšil z 1,4 % v roce 1975 na 2,9 % v roce 2014. Přestože se výskyt od roku 1975 více než zdvojnásobil, ve více než 97 % případů rakoviny prsu rakovina nemetastazuje do druhého prsu.(4)

Ve výzkumné studii o rakovině varlat, kterou NIH zveřejnil v roce 2017, Synchronous bilateral testis cancer: clinical and oncological management (Synchronní oboustranná rakovina varlat: klinický a onkologický management), se uvádí, že synchronní oboustranná rakovina varlat je vzácný případ. Představuje pouze 0,5-1 % všech nových případů rakoviny varlat. V 99 % případů rakoviny varlete rakovina nemetastazuje do druhého varlete.(5) 

Lymfatický systém 

V Germánské nové medicíně je lymfatický systém postižen konfliktem sebeúcty, který má za následek neschopnost vyčistit nebo odstranit vnitřní zátěž, např. otok a zánět orgánu. Postižen je lymfatický systém, který je tomuto orgánu nejblíže. Nejčastěji se jedná o lymfatické uzliny v podpaží vedle postiženého prsu nebo v tříslech u rakoviny varlat. 

Je možné, že když máte bolestivý otok na prsu nebo varleti, trpíte konfliktem sebevědomí, že se nemůžete zbavit něčeho nepříjemného? 

Lymfatické uzliny se během první, konfliktně aktivní fáze zmenšují a během druhé, hojivé nebo opravné fáze se zvětšují, jsou bolestivé a doplňují se. Problém v lymfatických uzlinách si uvědomíte až poté, co vyřešíte konflikt sebeúcty z bolestivého otoku na prsu nebo varleti. To je obvykle buď po zhojení orgánu, nebo po jeho odstranění prostřednictvím operace. 

V této chvíli vám lékaři sdělí, že se rakovina rozšířila do lymfatických uzlin, což je pro každého pacienta děsivá prognóza. Zduření lymfatické uzliny vedle postiženého orgánu je pouze součástí procesu hojení lymfatické uzliny. Během konfliktu, kdy má lymfatická žláza bolestivý otok na orgánu, dochází k ulceraci neboli úbytku tkáně. Jakmile je konflikt vyřešen, tj. bolest orgánu pomine, lymfatická žláza se začne hojit. To zahrnuje bolest a zánět, stejně jako se tělo hojí, když se říznete do prstu. 

Na konci fáze hojení mají lymfatické žlázy větší kapacitu než před konfliktem. Tělo se tak chrání před možnými budoucími konflikty stejného druhu. Účelem těchto biologických programů je posílit vás. 

Vzhledem k těmto informacím musíme vážně přehodnotit, co je příčinou vzniku metastáz rakoviny. Jsou lékařské diagnózy a léčebné protokoly zodpovědné za spouštění nových biologických konfliktních šoků, které způsobují sekundární rakovinu? To jsou otázky, které stojí za zamyšlení.

KAPITOLA 5 

PROČ JE DIAGNÓZA TERMINÁLNÍ STADIUM RAKOVINY NESPRÁVNÁ 

V lékařské vědě Dr. Hamera, Germanische Heilkunde, neexistuje diagnóza jako terminální rakovina. 

To, že vám lékař stanovil terminální diagnózu, ještě neznamená, že je to konec cesty. Velká nemocnice vám může stanovit nejlepší diagnózu na úrovni orgánů, které se týkají vašich symptomů. Bohužel lékaři, kteří tam pracují, mohou tyto příznaky zvládnout pouze pomocí léků, operací a ozařování. 

Léčba symptomů na úrovni orgánů nikdy nevyřeší váš zdravotní problém. Musíte propojit body od orgánu přes mozek až k nečekanému trápení, které ovlivnilo vaši psychiku, a vyřešit konflikt ve vašem životě, který tento řetězec událostí spustil. 

Úloha mozku v nemoci 

Dr. Hamer uvedl zásadní spojení mezi psychikou, mozkem a orgány našeho těla. Určil, že biologické programy neboli nemoci, jak je nazývají lékaři, jsou způsobeny tím, že naše psychika reaguje na neočekávané, stresující vnější události (s výjimkou otrav, zranění při nehodách a nemocí z nedostatku výživy). 

Ze své dlouholeté praxe konzultanta vím, že když chceme řešit problémy podniku, musíme se podívat na vstupy-procesy-výstupy. Z hlediska zdravotnictví: Vstupem je životní zkušenost, která způsobí neočekávaný biologický konfliktní šok/trauma. Zpracování probíhá v mozku. Výstupy jsou biologické změny, které ovlivňují úroveň výkonnosti orgánů. 

Dobrým příkladem pro demonstraci této skutečnosti je to, co lékařská věda nazývá fantomovou bolestí končetiny, kdy lidé po amputaci stále pociťují bolest v končetině. Clevelandská klinika uvádí, že osm z deseti lidí, kterým byla amputována končetina, stále pociťuje bolest v končetině i přes její absenci.(1) To vyvolává otázku: Jak může někdo pociťovat bolest v končetině, která již neexistuje? Odpověď: Bolest je v mozku, nikoliv v končetině/orgánu. Nezáleží na tom, zda orgán stále existuje, nebo ne. Biologický program, jehož výsledkem je bolest, stále běží v mozku. 

Mozek je řídicí centrum, kde program běží a orgán tento program vyjadřuje. Problém nikdy nemůžete vyřešit na úrovni orgánu. Orgán vyjadřuje příznaky programu; není „PŘÍČINOU“. 

Odstranění orgánu má jen malý nebo žádný vliv na riziko onemocnění rakovinou. Pokud chcete eliminovat riziko rakoviny odstraněním orgánů, zdá se, že jedinou schůdnou možností by bylo uříznout si hlavu. A to zdaleka není ideální řešení. 

Moje práce s pacienty s rakovinou 

V průběhu let jsem pomohl stovkám pacientů s rakovinou, z nichž mnohým již byla stanovena smrtelná diagnóza. Více než polovina lidí, kterým jsem pomohl, nejenže dostala nesprávnou diagnózu terminálního stádia, ale nesprávná byla i jejich primární lékařská diagnóza. Některé z těchto situací byly skutečnými hororovými příběhy. 

Pokud se naučíte číst CT mozku podobně jako doktor Hamer, můžete vidět celou zdravotní historii člověka zaznamenanou v jeho mozkových tkáních. 

Shrňme si, že když zažijeme nečekaný biologický konfliktní šok, spustí se řetězec událostí, které v okamžiku ovlivní psychiku, mozek a orgány – jako elektrický výboj. Toto nečekané rozrušení zanechá fyzický otisk, soubor “ terčovitých kroužků“ na relé v mozku, které je spojeno s určitým orgánem a také spustí fyziologický proces – adaptaci – v samotném orgánu. Tato ohniska lze v mozku vidět prostřednictvím počítačové tomografie (CT). 

Rakovina plic 

Sedmdesátiletý muž byl poslán domů, aby zemřel na rakovinu plic ve IV. fázi terminálního stádia. Přišel za mnou se svým synem, protože ztratil hlas a nemohl mluvit. Když jsem si prohlédl jeho zdravotní dokumentaci, zjistil jsem, že mu byla diagnostikována biopticky prokázaná rakovina plicních sklípků. Konflikt s tím spojený by podle Dr. Hamera byl konfliktem strachu ze smrti. Požádal jsem ho, aby si nechal udělat CT mozku. Když jsem ho zkontroloval, na mozkovém relé plicních alveolů nebylo nic vidět. Nulová aktivita. 

Zkontroloval jsem mu na CT mozku relé průdušek (vzduchových trubic v plicích). Lékařská diagnóza byla chybná, i když byla „prokázaná biopsií“. Jeho problém se týkal průdušek, nikoli plicních sklípků. Průdušky jsou postiženy tím, co doktor Hamer popsal jako „konflikt teritoriálního strachu“. 

Po celou historii lidstva znamenalo napadení našeho území boj na život a na smrt. Během teritoriální výzvy se průdušky rozšiřují, aby se k našim svalům dostalo více kyslíku. Tímto způsobem máme více síly a vytrvalosti, abychom překonali toho, kdo nebo co představuje výzvu pro naše území. 

Po několika poradenských sezeních syn tohoto muže vysvětlil, že jeho otec žije v jejich domě. Jeho vnuk je jeho pýchou a radostí. Jednoho dne přišla jeho snacha domů z práce ve špatné náladě. Naštvaná na svého syna ho plácla po hlavě a poslala ho do jeho pokoje. Dědečka to mrzelo a cítil, že trest je nespravedlivý. Ztratil hlas, protože o problému nemohl mluvit. 

Jakmile jsme pochopili příčinu jeho špatného zdravotního stavu, rodina se sešla. Jeho snacha se synovi a tchánovi omluvila. Uznala, že se mýlila a že se to už nikdy nebude opakovat. Tím byl problém vyřešen. Za několik týdnů se dědečkovi vrátil hlas a jeho plíce se uzdravily. Byl opět plně zdráv. 

Další případ mi připadal velmi podezřelý: Muž mi vysvětlil, že šel do nemocnice kvůli problémům se zápěstím. Lékař mu nařídil, aby si nechal udělat rentgen hrudníku. Muž se snažil lékaři vysvětlit, že problém je v zápěstí a ne v hrudníku. Lékař trval na tom, aby si nechal udělat rentgen hrudníku a pak ho nechal několik hodin čekat na výsledky. 

Řekl mu: „Možná máte rakovinu plic, přijďte prosím za dva měsíce a uděláme další rentgen.“ Po dvou měsících obav z možnosti úmrtí na rakovinu plic se pacient vrátil k lékaři a nechal si udělat další rentgen hrudníku. Byla mu diagnostikována rakovina plic. Jak vysvětlil, Dr. Hamer se domníval, že rakovina plicních sklípků je způsobena konfliktem strachu ze smrti. Vždycky mě zajímá, zda onen lékař studoval práci Dr. Hamera a pak tyto poznatky využil k vytvoření nového byznysu. 

Rakovina jater 

Pacient s rakovinou jater mě konzultoval poté, co mu byla stanovena diagnóza agresivní, duktální rakoviny jater. Právě mu byl odstraněn žlučník a 50 % jater. Požádal jsem ho, aby si nechal udělat CT mozku. Podle Dr. Hamera je na rozdíl od rakoviny jaterního parenchymu, který reaguje na konflikt hladovění, duktální rakovina jater způsobena „teritoriální zlobou“. 

Když jsem se podíval na jeho mozkové relé pro jaterní kanálky, bylo bez jakýchkoli změn. Operace byla zcela zbytečná. Pro srovnání jsem pacientovi ukázal vlastní CT mozku. Bylo na něm mnohem více aktivity týkající se teritoriálního hněvu na relé jaterních kanálků. Tomuto muži byl žlučník a polovina jater odstraněna naprosto bezdůvodně. 

Po operaci se nemocnice snažila vydělat ještě více peněz tím, že ho vyzvala k účasti na klinické studii – pro případ, že by se problém vrátil. Podle jeho onkologa byla recidiva vysoce pravděpodobná. Když se zeptal na podrobnosti o klinické studii, lékaři vypadali rozhořčeně, že se na to vůbec ptá a informace mu byly poskytnuty neochotně. Po přečtení drobného písma zjistil, že léky používané v klinické studii mají 25% pravděpodobnost, že způsobí selhání ledvin. Zděšeně odmítl. Tento muž popsal celou svou zkušenost s nemocnicí jako cestu k branám pekla a zpět. 

Rakovina mozku 

Podle doktora Hamera nic takového jako rakovina mozku neexistuje. Neurony v mozku se po narození nemnoží. Jediné buňky v mozku, které se množí, se nazývají gliové buňky. Tyto gliové buňky, které lékaři diagnostikují jako glioblastom neboli rakovinu mozku, jsou neškodné a mají svůj biologický účel. Gliové buňky jsou rekonektivní tkáň, která opravuje mozek a pouze dokončuje fázi hojení z konfliktní šokové léze (Hamerova ohniska). Muzikoterapie Dr. Hamera velmi dobře pomáhá při hojení těchto situací. Více se o ní dočtete v kapitole 8. 

Dr. Hamer uvedl, že lékaři neumějí číst CT mozku.(2) Pokaždé, když za mnou někdo přišel s diagnózou rakoviny mozku, jsem tvrzení Dr. Hamera podrobil zkoušce. Nechal jsem tyto pacienty odnést jejich CT snímky mozku k pěti různým neurologům a instruoval jsem je, aby NEZVEŘEJŇOVALI svou předchozí diagnózu rakoviny mozku. 

Pokaždé bez výjimky neurolog řekl, že se nic neděje a že mají brát lék proti bolesti. 

Poté jsem je poslal k dalším pěti neurologům. Tentokrát, když jim ukázali tytéž snímky CT mozku, jim svou předchozí diagnózu rakoviny mozku prozradili. Neurologové pokaždé potvrdili jejich diagnózu rakoviny mozku. Pacient byl nyní přesvědčen, že jeho lékaři nemají ponětí, co dělají, a že jim byla stanovena nesprávná diagnóza. To mi otevřelo dveře k tomu, abych jim pomohl se správnou diagnózou jejich mozkového (zdravotního) problému. 

Žádná rakovina 

V jiném případě podstoupila žena ve věku 60 let sedmnáct kol chemoterapie, dokud jí nedošly peníze. Když jí lékaři řekli, že už se nedá nic dělat, poslali ji domů zemřít. Když jsem procházel její zdravotní dokumentaci, zjistil jsem, že jediným diagnostickým postupem, o který lékaři opřeli své rozhodnutí o léčbě, byl krevní test. Při každoroční zdravotní prohlídce jí lékaři našli v krvi markery rakoviny. Bylo jí řečeno, že má okamžitě začít s chemoterapií. 

Nechal jsem jí udělat CT mozku. V případě této ženy nebylo s mozkem vůbec nic v nepořádku. Nebyla nevyléčitelně nemocná, neměla rakovinu a nikdy neměla podstoupit chemoterapii. Naštěstí to vzala jako skvělou zprávu a vrátila se ke svému životu. Šla dál a celou epizodu přijala jako špatnou životní zkušenost. 

Mé dlouholeté zkušenosti s podobnými trestuhodnými příběhy o chybné diagnóze ve mně zanechaly neuvěřitelnou skepsi vůči schopnostem i kompetencím moderního zdravotnického systému. 

Inka Sattlerová, maják naděje 

Doporučuji přečíst si autobiografii jedné z pacientek doktora Hamera, Inky Sattlerové. Než Inka zažila vlastní zdravotní problémy, pracovala jako zdravotní sestra na onkologickém oddělení. Jednou z jejích povinností bylo podávat chemoterapii. Po letech, kdy byla svědkem toho, jak tato léčba ničí zdraví pacientů, se zařekla, že pokud někdy onemocní rakovinou, nikdy se nenechá hospitalizovat a podstoupit chemoterapii. 

Věrna svému slovu, Inka přežila sedm diagnóz rakoviny, včetně rakoviny kostí, která vedla k paraplegii a na několik měsíců ji upoutala na lůžko. Nakonec jí byla stanovena smrtelná diagnóza a byla poslána do hospice. Inka se odmítla vzdát a zemřít, z hospice odešla živá. Desítky let poté, co jí lékaři vyměřili trest smrti, nás Inka v roce 2021 skutečně opustila. Její příběh zůstává jako neobyčejné svědectví a inspirativní čtení.(3) Představte si: Inka pracovala jako zdravotní sestra na onkologickém oddělení a musela se odnaučit všemu, co ji učili, než se jí podařilo porazit svou smrtelnou diagnózu.

KAPITOLA 6 

VYPNOUT BOLEST TERMINÁLNÍHO STADIA RAKOVINY 

Každý odborník na paliativní péči vám může podrobně popsat nesnesitelnou bolest celého těla, kterou často zažívají pacienti, jimž byla diagnostikována „nevyléčitelná rakovina v terminálním stádiu“. Tváří v tvář blížící se smrti se tato bolest obvykle léčí silnými léky proti bolesti, např. morfinem a fentanylem. 

Pokud však pochopíme základní příčinu a biologický účel programu, který ji způsobil, můžeme bolest vypnout. Vysvětlím vám, jak funguje bolest spojená s nevyléčitelnou diagnózou. Máme membránu, která obklopuje naše kosti a nazývá se periost. Okostice obsahuje všechny kostní nervy a je mimořádně citlivá. Nesnesitelnou bolest při zlomenině kosti způsobuje natržená nebo poškozená vrstva okostice. 

Zažil jsem bolest periostu a popisuji ji jako „dvacet z deseti“. Vzpomeňte si na nejhorší bolest, kterou jste kdy zažili. Na stupnici od jedné do deseti bych tuto bolest označil za desítku (bolest deset z deseti). Bolest periostu je dvojnásobná (bolest dvacet z deseti). Lidé, kteří nikdy nezažili takovou bolest, která se vymyká normálu, se mohou považovat za šťastlivce. To je chvíle, kdy lékaři začnou podávat morfium a fentanyl. 

Co je hluboce zarmucující a co si lékaři neuvědomují, je to, že jejich diagnóza nevyléčitelné rakoviny a blížící se smrti, spouští u pacienta začátek bolesti okostice. 

Strach z brutálního odloučení 

Dr. Hamer určil, že biologický konflikt způsobující bolest okostice je konflikt strachu z brutálního odloučení. Bolest periostu je varovný alarm přírody před nebezpečím. To znamená, že se vy (vaše psychika) bojíte oddělení od těla (smrti). Program bolesti okostice funguje následujícím způsobem: Po letech různých léčebných postupů lékař řekne: „Mám pro vás nepříjemnou zprávu. Už vám nemůžeme nijak pomoci. Zbývá vám X času života. Jděte domů a dejte si své záležitosti do pořádku.“ 

Pokud věříte diagnóze lékaře a nejste připraveni zemřít, spustí se vaše okostice. Brzy po obdržení této fatální diagnózy začnete pociťovat nesnesitelnou, dvacet z deseti, celotělovou bolest. Právě když se bolest nakonec stane nesnesitelnou, lékaři podávají morfium a další léky na konci života. Přesto, ač to zní neuvěřitelně, je možné tuto nesnesitelnou bolest vypnout jako vypínač. 

Odmítnout se smířit s tím, že vás pošlou domů zemřít a místo toho říct: „Nesouhlasím s vaší diagnózou,“ posiluje mysl i tělo. Tato celotělová bolest se u vás nerozvine, protože strach z odloučení od vašeho hmotného těla nebyl vyvolán. 

Biologický program bolesti okostice v Germanische Heilkunde se v konvenční medicíně nazývá revmatoidní artritida. 

Vypnutí bolesti 

Dr. Hamer zjistil, že existují dva způsoby, jak vypnout to, čemu lékaři říkají nemoc neboli to, co nazval biologickým programem. Prvním je najít biologické řešení problému v reálném životě, což v tomto případě není použitelné: Než jste si vyslechli diagnózu, potřebovali byste vědomí a moudrost, že žádná diagnóza není rozsudkem smrti. Kdyby tomu tak bylo, bolest okostice by se nespustila. 

Druhým způsobem, jak vypnout biologický program, je vědomě spojit původní konfliktní šok, který biologický program spustil, se symptomy, které spustil. Toto vědomé uvědomění může symptomy vypnout. V tomto případě spustila vaši bolest okostice terminální diagnóza lékaře, ale důležitější bylo vaše přesvědčení o diagnóze lékaře

Vyzkoušejte toto cvičení, abyste bolest vypnuli: Nejprve si představte rozhovor, při kterém vám lékař sdělil zdrcující zprávu, že zemřete. Poté si tuto diskusi vědomě spojte s bolestí celého těla. Proveďte rozhovor se svou psychikou v tomto duchu: 

„Vizualizuji si diskusi s lékařem, kde mi sdělil, že už není k dispozici žádná léčba a že mi zbývá 3-6 měsíců života. Tato diagnóza ve mně vyvolala strach, že zemřu dříve, než budu připraven odejít. Následně můj strach způsobil, že okostice vrstvy kůže nad mými kostmi rozezněla nejvyšší červený poplach mého těla, tuto bolest dvacet z deseti. Neumřu, diagnóza mého lékaře je nesprávná. Léčí pouze příznaky, nikoliv příčinu problému. Prosím, vypněte tu bolest.“ 

Říkejte si to, i když tomu prozatím nevěříte. Co se stalo s bolestí dvacet z deseti? Je možné, že jste nejprve snížili stupeň bolesti z dvacet z deseti na čtyři nebo pět z deseti, místo abyste ji úplně vypnuli. Přesto je to také dobrý výsledek. Bolest, která je čtyři z deseti, je zvládnutelná. 

Tato technika mě zachránila před mnoha obtížnými situacemi, včetně bolestí okostice postihující páteř a ruku. Má to jen jeden háček: Pokud vypnete biologické programy zahrnující bolest, aniž byste vyřešili skutečné problémy, které ji způsobují, mohou se tyto programy snadno znovu zapnout. Přišly z nějakého důvodu a budou přetrvávat, dokud je v reálném životě nevyřešíme. 

Pokud stále někde vzadu v mysli věříte, že vás vaše nemoc skutečně zabije, jakmile se objeví připomínka nebo spouštěč, který vás vrátí k diagnóze vašeho lékaře v terminálním stádiu, bolest se znovu zapne. Bolest nadobro zmizí teprve tehdy, až najdete skutečné, praktické řešení svého problému (svých problémů). V této situaci naštěstí stačí získat znalosti (proces, který začínáte čtením této knihy). 

Ještě důležitější je, abyste tomu skutečně věřili. 

Objevování spouštěčů 

Dalším prvkem, který je důležité pochopit, je, jak tyto spouštěče fungují. Spouštěče neboli podněty, které nám připomínají nevyřešený konfliktní šok, jsou tím, co vede k chronickým onemocněním. Nemoc se stává chronickou, když se opakovaně aktivuje nějaký daný biologický program, který je zodpovědný za určité příznaky. K tomu dochází v důsledku přítomnosti jednoho nebo více spouštěčů. 

Představte si následující příklad: Najednou na vás někdo vyskočí zpoza zaparkovaného náklaďáku, udeří vás do hlavy a ukradne vám peníze. Ve zlomku vteřiny, kdy jste napadeni, vaše psychika neboli podvědomí pořídí snímek a zaznamená všechny smyslové detaily situace. Často jde o zvuky, pachy, hluky, a dokonce i o jídlo, pokud jste v době útoku jedli. 

Po této traumatické události, kdykoli se ocitnete v podobné situaci, tj. na tmavé ulici lemované auty, vaše psychika spustí reakci bojuj nebo uteč. Pokud osoba, která vás přepadla, vyskočila zpoza černého pickupu, vaše psychika může tento typ a barvu vozidla zaznamenat jako jeden z klíčových faktorů indikujících bezprostřední nebezpečí. Pokaždé, když uvidíte černý pickup, vaše psychika vás přepne do režimu bojuj nebo uteč. Tělo reaguje bušením srdce, zrudnutím nebo zblednutím kůže, rozšířením zorniček, suchem v ústech a zpocenýma rukama.(1) Vaše psychika křičí: „Nebezpečí! Nebezpečí!“, abyste si znovu neublížili. 

Bohužel skutečným problémem spojeným s tímto evolučním varovným systémem je, že sahá daleko za povrch. Pokud si vědomě nepamatujete, že na vás útočník vyskočil zpoza černého pickupu, budete mít nyní z těchto vozidel „iracionální“ strach. Podobně, pokud jste například v době útoku jedli jablko, může to při příštím snědení jablka vyvolat úzkostnou reakci typu „bojuj nebo uteč“, nebo dokonce alergickou reakci. To vše dává dokonalý smysl, když pochopíte, jak to funguje. Pokud si tyto spouštěče vědomě spojíte s nocí, kdy jste byli napadeni, můžete je vypnout. 

Následující příklad je z mého vlastního života: 

Když jsem jel se svou přítelkyní na Bali v Indonésii po dálnici na skútru, najednou se na silnici otevřela trhlina široká asi čtyři centimetry a dlouhá dvacet metrů. Neměl jsem čas reagovat a přední kolo se do trhliny zarylo. Já i moje přítelkyně jsme přeletěli přes řídítka a utrpěli zranění. O patnáct let později jsem si koupil kolo, abych se mohl pohybovat po městě. Kdykoli jsem na silnici uviděl spáru, kde se stýkaly dva kusy cementových desek nebo asfaltu, začalo mi bušit srdce a vyschlo v ústech; měl jsem všechny příznaky akutní úzkosti. Trvalo mi hodnou chvíli, než jsem přišel na to, proč se to děje. V té době jsem však teprve začal studovat lékařské objevy doktora Hamera a měl jsem jen málo zkušeností s propojováním souvislostí. 

Po šesti měsících, kdy jsem při jízdě na kole trpěl nevysvětlitelnými záchvaty úzkosti, jsem si konečně vzpomněl na incident z roku 1997 na Bali. Když jsem si vědomě spojil minulou nehodu se současnou úzkostí, přestal jsem záchvaty trpět. Stejně tak jsem vypnul spouštěč. Pokaždé, když jeden z těchto vypínačů přepnu, mi to stále vyrazí dech. 

Naštěstí psychika nereaguje vždy na každý náznak nebezpečí. Do režimu bojuj, nebo uteč vás přepne pouze tehdy, když se setkáte s jedinečným podnětem, který se podílí na nevyřešeném biologickém konfliktním šoku. S cílem zvýšit vaše šance na přežití vám v souvislosti s tímto podnětem připomene dříve prožité nebezpečí a biologický program opět zapne. Psychika má na starosti, když vědomá mysl jedná na autopilota (což je vlastně většinu času). To platí zejména tehdy, když jsme zahlceni a nemůžeme všemu věnovat pozornost. 

Když informujete svou vědomou mysl o tom, o co se snaží vaše psychika, psychika ustoupí a zneškodní spouštěče, které způsobují úzkost a záchvaty paniky. Jakmile si vědomě spojíte biologický podnět s traumatickou událostí z minulosti, vaše psychika řekne: „Dobře, konečně jste si to spojili ve svém vědomí. Teď, když jste se s tím vyrovnali, už vám to nemusím stále připomínat“. Vaše psychika program buď okamžitě nadobro vymaže, nebo ho alespoň znovu nezapne. 

Léčivé spouštěče vyplývající z vyřčených rozsudků smrti 

Když vás lékař překvapí rozsudkem smrti, situace vytvoří spouštěče a připomínky tohoto děsivého okamžiku. Jako spouštěč mohou působit všechny smyslové vjemy z tohoto okamžiku: zrakové vjemy, zvuky, vůně, textury, potraviny atd. Fungují stejně, jako kdybyste byli přepadeni ve tmě. 

Pokud jste se například nacházeli v nemocničním prostředí, mohou detaily, jako je dlouhý bílý plášť, vůně dezinfekčních prostředků nebo dokonce hudba, kterou jste slyšeli v čekárně, vyvolat opětovné spuštění bolesti. Pokud tam byl váš partner, mohl se nechtěně stát spouštěčem také, nebo dokonce konkrétní oblečení, které měl ten den na sobě. 

Vezměte prosím na vědomí, že pokud použijete techniku vědomého spojení lékařova rozsudku smrti s bolestí okostice a úspěšně ji vypnete a bolest se v následujících dnech znovu spustí, znamená to, že vám byla připomenuta nebo spuštěna vzpomínka na toto trauma. Pokud se tak stane, vytvořte si jasný obraz všeho, co s tímto traumatickým okamžikem souvisí. Když najdete spouštěč, řekněte si např: 

„Vzpomínám si na píseň, která hrála v ordinaci, když lékař vynášel rozsudek smrti, a právě jsem ji znovu uslyšel. Vím, že je to připomínka nebo spouštěč onoho traumatického zážitku. Nebudu umírat, prosím, vypněte tu bolest.“ V takovém případě se můžete obávat, že se vám to stane. 

Pokud jste správně identifikovali spouštěč, bolest opět vypne. 

Často existuje více stop nebo připomínek, které mohou bolest znovu zapnout, takže budete muset pracovat na tom, abyste je všechny identifikovali. Jakmile je vypnete, bolest se nevrátí, pokud se váš konflikt strachu ze smrti neobnoví. V ideálním případě si do této doby prostudujete Vědeckou tabulku Dr. Hamera a dozvíte se o biologickém konfliktním šoku (kořenové příčině), který stojí za vaším zdravotním problémem a dosáhnete určitého pokroku při řešení tohoto problému v každodenním životě. 

Tato technika spouští proces katarzního uzdravení, kterému je téměř nemožné uvěřit, dokud ho sami nezažijete. Rád bych zopakoval to, co důrazně doporučuji těm, kteří ke mně přicházejí pro pomoc: Nevěřte ničemu, co vám doporučím, dokud nemáte osobní zkušenost s vypínáním biologických programů. Nikdy se o ničem nepřesvědčíte, dokud si to sami osobně neověříte. Jakmile tímto cvičením projdete a podaří se vám buď snížit stupeň bolesti nebo ji úplně vypnout, uvěříte v jeho platnost. 

Možná už tušíte, proč raději pracuji s těmi, kterým byla stanovena diagnóza v terminálním stadiu. Obecně, ale až na vzácné výjimky, jsou lidé buď nepřipraveni nebo neschopni naslouchat jakýmkoli alternativním radám – kromě toho, která rostlina nebo doplněk stravy je pro řešení jejich problémů nejlepší – až do chvíle, kdy už pilulka nepřipadá v úvahu. To platí zejména v případě, kdy jejich uzdravení zahrnuje převzetí odpovědnosti za vlastní zdraví nebo jeho nedostatek. 

Podle mých zkušeností se lidé, které konvenční lékaři poslali domů umřít, často stávají neuvěřitelně otevřenými. V té chvíli jsou připraveni naslouchat a učit se, jak jejich tělo funguje. Vracíme se ke starému rčení: „Když jsou lidé připraveni se změnit, změní se. Do té doby to nikdy neudělají a někdy umírají, než se k tomu dostanou.“ 

Život je plný možností volby. Teprve když pochopíte hlavní příčinu svých zdravotních problémů a provedete ve svém životě nezbytné změny, abyste zvrátili biologický řetězec událostí a spouštěčů, které je nutí se opakovat, pak své zdraví plně obnovíte.

KAPITOLA 7 

REALITA VÝZKUMU RAKOVINY 

Za léta studia rakoviny a onkologického průmyslu mám zkušenost, že pokud studie o výzkumu rakoviny nepodporuje zachování současného stavu, je pohřbena, a to hluboko. To platí jak pro studie, které ukazují výsledky současných postupů v negativním světle, tak pro studie, které prokazují významné objevy mimo chemoterapii, ozařování nebo chirurgii. 

Výzkum rakoviny je nebezpečné povolání. Je běžné, že lékaři a výzkumní pracovníci jsou pohřbeni spolu se svými studiemi. Existují webové stránky věnované sledování nevysvětlitelných úmrtí lidí z oblasti výzkumu rakoviny i lékařů, kteří používají alternativní léčebné postupy.(1) Dr. Hamer to zažil osobně a přežil mnoho pokusů o atentát. 

Níže podrobně uvádím některé utajené zprávy o výzkumu rakoviny. 

1993 Neustadt Rakousko – 90% míra přežití 

Jak již bylo zmíněno, v roce 1993 byl Dr. Hamer stíhán za provozování lékařské praxe bez licence. Státní zastupitelství v Neustadtu si vyžádalo 6 500 spisů pacientů Dr. Hamera a všechny je obvolalo, aby zjistilo jejich aktuální zdravotní stav. Mnozí z nich byli před doporučením k doktoru Hamerovi prohlášeni za nevyléčitelně nemocné. Státní zástupce musel u soudu přiznat, že více než 6 000 pacientů je nejen naživu, ale i v plném zdraví. To je více než 90% míra uzdravení. Dr. Hamer byl následně odsouzen k šestiměsíčnímu podmíněnému trestu odnětí svobody.(2

1997 Kolín nad Rýnem Německo – 85% míra přežití 

Dr. Hamer byl v roce 1997 v Kolíně nad Rýnem Německo znovu stíhán za provozování lékařské praxe bez licence. Byl mu uložen devatenáctiměsíční trest odnětí svobody, který si odpykal po dobu dvanácti měsíců. V rámci obhajoby Dr. Hamera byl k případu předvolán Marc Fréchet, psycholog, který se specializoval na pacienty s rakovinou. 

Marc Fréchet léta studoval a využíval výsledky lékařského výzkumu Dr. Hamera a u svých pacientů, kteří odmítali konvenční lékařskou léčbu, dosahoval 85% míry přežití. 

Níže je uveden přepis jeho výpovědi, který 20. srpna 1997 zveřejnil Helmut Pilhar, jmenovaný nástupce Dr. Hamera.(3

Marc Fréchet soudu v Kolíně nad Rýnem – výpověď 

Marc Fréchet, klinický psycholog – lékařská a psychologická onkologie 

Výpověď 

“Vaše ctihodnosti, jsem si vědom, že tato výpověď může být použita u tohoto soudu. Jsem si vědom možných důsledků následujícího prohlášení s ohledem na vaši jurisdikci a přijímám je. 

Od roku 1978 vykonávám praxi klinického psychologa na volné noze. Devět let jsem vykonával praxi v oboru lékařské onkologie na klinice Paula Brousse ve Villejuifu v přímé spolupráci s profesorem G. Mathem. Finanční prostředky poskytlo sdružení Claude Bernard. 

Moje činnost byla následující: Každý čtvrtek jsem se celý den věnoval konzultacím. Jedinci, kteří mě konzultovali, byli zatíženi somatickými příznaky, které se projevovaly jako poruchy krve nebo nádory. Všechny tyto pacienty mi doporučili ošetřující lékaři na klinice. 

Během těchto devíti let jsem konzultoval asi 1 000 osob. Mezi těmito pacienty byli dospělí i děti. Mimo konzultační hodiny jsem se věnoval své oblasti praxe, výzkumu. Tento výzkum spočíval v přezkoumání výpovědí mnoha lidí, týkajících se psychologického aspektu utrpení při rakovině. Důvodem pro provedení tohoto přehledu byly následující skutečnosti: 

Tváří v tvář zoufalství či depresi mých pacientů a hledání zázračné a okamžité léčby jsem se snažil najít vnitřní smysl nemoci namísto hledání řešení zvenčí. Vedl jsem je k tomu, aby identifikovali své každodenní problémy jako související s jejich utrpením a přistupovali k situaci z jiného úhlu. Protože mým oborem není medicína, pacienti byli povzbuzováni, aby mi vyprávěli o svých příznacích, stížnostech a důsledcích, které prožívají, a to jak pozitivních, tak negativních. 

Po zaznamenání různých ran osudu, s nimiž se tyto osoby setkaly, jsme identifikovali určité obecné příčiny. Kdyby byly tyto výsledky určeny k publikaci, došli bychom k závěru, že všichni jedinci, u nichž se vyskytly takové psychické problémy, s největší pravděpodobností nakonec ve svém životě utrpěli organické poškození. 

Naším trvalým hledáním v průběhu této práce bylo co nejpřesněji identifikovat emoční pocit v souvislosti s orgánovými symptomy. Zde je příklad: V souvislosti s rakovinou prsu(4) bylo identifikováno pět problémových oblastí. 

Podle mého názoru Dr. Hamer uvádí tolik druhů, kolik jsme jich také našli. Z medicínského hlediska jsem biologickou identifikaci rakoviny prsu vypracoval díky své práci ve Villejuifu. Metoda Dr. Hamera mi umožnila konkrétněji určit emoční rozrušení spojené s touto somatickou symptomatologií. Při analýze dostupných starých studií žen a mužů lze jednotlivé typy rakoviny klasifikovat podle kategorií definovaných Dr. Hamerem. 

Můžeme – nezávisle na práci Dr. Hamera – na základě údajů o pacientech, které jsme podrobně zkoumali, stoprocentně potvrdit metodu vyvinutou Dr. Hamerem. 

Naším zájmem bylo co nejpřesněji a nejúplněji identifikovat pocity pacientů ohledně jejich nemoci. Kdybych Dr. Hamerovi předložil výsledky naší psychosomatické analýzy problémů vyjádřených našimi pacienty, byl by schopen přesně přiřadit patologii pacientů k psychologickým problémovým oblastem. 

Jako bývalý praktický lékař v nemocnici jsem se staral o 3 odlišné skupiny pacientů: 

Skupinu A. tvořilo 380 jedinců (41 %), kteří podstoupili lékařské ošetření 

Skupinu B. tvořilo 215 jedinců (26 %), kteří lékařské ošetření rozhodně odmítli, a 

Skupinu C. tvořilo 312 jedinců (33 %), kteří se dostavili ke konzultaci pouze jednou. 

Bez ohledu na to, jakou lékařskou léčbu pacienti podstoupili či nikoli, mohu jen potvrdit, že důkladné pochopení biologických a psychologických mechanismů spojených se zdravotními příznaky vždy vedlo ke zlepšení situace pacienta. Mnohým z nich se daří dobře dodnes. Jejich život se zkvalitnil a získal vnitřní klid. 

Když se ohlédneme za šesti lety výzkumu ve Villejuifu, k 29. červnu 1994 přežilo 285 ze 604 osob, tj. 47 %. 

Z těchto přeživších: 

102, tj. 28 %, patřilo do skupiny A a 

183, tj. 85 %, do skupiny B. 

O pacienty ve skupině A jsem pečoval podle jejich přání, v průměru 8 hodin na osobu. Pacienti skupiny B měli nárok na minimálně 40 hodin na osobu. Obě skupiny měly možnost kontaktovat nás i mimo konzultace, a to telefonicky. 

Závěrem bych chtěl konstatovat, že většina zemřelých pacientů zemřela na úzkost, v důsledku biologické únavy a jejich emoční izolace, ze stejných příčin, které vedly k jejich onemocnění. 

Doufám, že jsem vám, ctihodnosti, těmito krátkými poznámkami poskytl malý vhled do bohatství, které s sebou přináší práce s nálezy a výsledky Dr. Hamera. Přál jsem si, abych mohl pracovat po jeho boku.” – MARC FRÉCHET 

Přestože Marc Fréchet předložil soudu přesvědčivé důkazy o tom, že přístup doktora Hamera k pomoci pacientům s rakovinou přináší výrazně lepší výsledky, pokud jde o míru přežití, byl doktor Hamer poslán do vězení. 

Stejně jako mnoho dalších odvážných odborníků na výzkum rakoviny, kteří měli příběh, který mainstreamová medicína nechtěla vyprávět, byl Marc Fréchet pohřben spolu se svou zprávou o výzkumu rakoviny. Blogpost s názvem „Marc Fréchet – nekrolog Dr. Hamera“ byl zveřejněn na webových stránkách Helmuta Pilhara 15. ledna 1998.(5

Marc Fréchet – nekrolog Dr. Hamera 

“Marc Fréchet byl požádán svým šéfem profesorem Mathem, jedním ze tří šéfů vedle profesora Israela a profesora Schwarzenberga, ze známého národního centra pro léčbu rakoviny ve Villejuifu u Paříže, aby zjistil, kolik pacientů zemře, pokud se „nic neudělá“. 

Bylo mu dovoleno poskytovat psychoterapii oběma skupinám, pacientům léčeným chemoterapií i neléčeným. Neléčení pacienti, většinou neléčitelní, tj. nevyléčitelné případy, však samozřejmě již také utrpěli šok z diagnózy a prognózy. Tito pacienti obvykle umírají ve stejném procentuálním poměru jako pacienti léčení chemoterapií. 

Nepočítalo se s tím, že by jim Marc Fréchet vysvětloval Germánskou Novou medicínu. Když se nakonec ukázalo, co dělal a že více než 85 % neléčených, kteří našli cestu z paniky díky Germanické nové medicíně, přežilo a dokonce 28 % pacientů léčených chemoterapií, kteří také našli cestu z paniky díky Germanické nové medicíně, přežilo, byl okamžitě vyhozen z nemocnice. 

Tragédie: Fréchet chtěl nyní své poznatky publikovat, ale při vyhazovu utrpěl konflikt vlastní hodnoty „Tohle nezvládnu“, přičemž v krčku stehenní kosti byla na úrovni orgánu osteolýza. 

Několik dní před dokončením dokumentace „Teď jsem to udělal“ přešla jeho osteolýza do fáze hojení a tříslo mu oteklo. 

Ačkoli znal Germánskou Novou medicínu, zbrkle se vydal do nemocnice poblíž Paříže, aby se nechal vyšetřit. Tam se stalo něco velmi zvláštního. Fréchetovi bylo podáno morfium, možná pod záminkou, možná také bez jeho vědomí, po kterém se už neprobudil. 

Po deseti dnech Marc Fréchet zemřel. 

Obzvlášť makabrózní: jeho šéf, profesor Mathe, byl sám před více než 10 lety mnou a mými přáteli léčen na karcinom průdušek podle Germánské Nové medicíny – bez chemoterapie. Od té doby, co se uzdravil, začal chemoterapii u pacientů znovu používat – dobře si vědom 98% úmrtnosti při pseudoterapii. 

Marc Fréchet zemřel jako mučedník za Germánskou Novou medicínu.” – DR. RYKE GEERD HAMER 

2004 Chemoterapeutická onkologická studie – 2% míra přežití 

V roce 2004 provedla skupina onkologů v Northern Sydney Cancer Centre v Austrálii klinickou onkologickou studii. Hodnotili pětileté přežití pacientů s rakovinou, kteří podstoupili pouze chemoterapii jako léčbu, tj. bez chirurgického zákroku nebo ozařování. Analyzovali 72 903 pacientů s dvaceti typy rakoviny. Pouze 1 690 z nich bylo po pěti letech stále naživu, což představuje pětileté přežití 2,3 %.(6

Onkologové se domnívali, že v australském systému léčby musí být nějaký problém, a proto studii zopakovali v Americe. Zdvojnásobili velikost vzorku a analyzovali případy 154 971 pacientů s rakovinou. Tito pacienti opět podstoupili pouze chemoterapii jako léčbu, žádnou operaci ani ozařování. Po pěti letech jich stále žilo 3 306, což představuje 2,1% míru přežití. 

Nechte si to projít hlavou. 

Onkologové, kteří studii prováděli, dospěli k závěru: 

„V prostředí omezených zdrojů a omezování nákladů je třeba provádět hodnocení založené na důkazech předtím, než je jakákoli nová nebo dříve přijatá léčba přijata jako standardní postup. Aby bylo možné ospravedlnit další financování a dostupnost léků používaných v cytotoxické chemoterapii, je naléhavě nutné provést důkladné hodnocení nákladové efektivity a dopadu na kvalitu života.“ 

Studie onkologů byla následně pohřbena. 

V konvenční medicíně platí norma, že pokud léčebný protokol nepomáhá alespoň 30 % lidí, kteří léčbu užívají, měl by být ukončen. Proč tedy stále používají chemoterapii jako léčbu, když podle onkologů v Austrálii zabíjí více než 97 % lidí, kteří ji užívají?

Stávající lékařský systém, který má jednociferné hodnoty pětiletého přežití, je chráněn lékařským a právním systémem. Podle PubMedu je lékařská léčba třetí nejčastější příčinou úmrtí v USA.(7) Johns Hopkins uvádí, že 10 % úmrtí v USA je každoročně způsobeno lékařskými chybami.(8) Lékaři, kteří se pokoušejí praktikovat principy nových lékařských objevů, které vykazují úspěšnost v rozmezí 80 a 90 % (což zahrnuje mnoho lidí, které již konvenční medicína poslala domů zemřít), jsou zavíráni do vězení a v některých případech i vražděni. 

Podle mého názoru jde o peníze. Konvenční medicína je byznys v hodnotě několika bilionů dolarů. Oblíbeným lékařským receptem jsou farmaceutické léky na celý život. Pokud se lékařské objevy doktora Hamera stanou hlavním proudem, konvenční medicína skončí.  Neexistuje žádná příliš vysoká cena, která by zajistila, že se tak nestane.

KAPITOLA 8 

LÉČBA HUDEBNÍ TERAPIÍ 

V pozdějších letech svého života se Dr. Hamer věnoval zkoumání léčivé síly hudby. Opět učinil ještě mimořádnější objevy. 

V úzké spolupráci s italskou profesorkou hudby a klasickou klavíristkou, profesorkou Giovannou Contiovou, učinili něco, co Dr. Hamer označil za „největší terapeutický objev v dějinách lidstva“. 

Když budete poslouchat hudbu s melodií, která byla složena podle principů zlatého řezu a Fibonacciho posloupnosti, hranou na frekvenci 432 hertzů (Hz), pomůže vám odstranit edém z mozku a vrátit se k homeostáze (přirozenému, zdravému, rytmickému stavu funkce nervového systému) tím, že obnoví normální harmonii psychiky, mozku a orgánů. Pokud se nacházíte v první ze dvou fází, tedy ve fázi konfliktně-aktivní, může vibrační frekvence váš konflikt snížit. Poté, co konflikt vyřešíte a vstoupíte do fáze nápravy, může urychlit proces uzdravování. 

Dvoufázový hudební vzorec 

V roce 2007, když profesorka Giovanna Conti prohlubovala své znalosti Germanische Heilkunde, zjistila, že některé druhy západní klasické hudby se řídí stejným vzorcem jako 2. biologický zákon Dr. Hamera, Zákon dvou fází. Po důkladné analýze se o svou práci podělila s Dr. Hamerem. 

Pod dojmem toho Dr. Hamer požádal profesorku Contiovou o analýzu své písně Mein Studentenmädchen (Moje studentka). Tuto píseň složil Dr. Hamer v roce 1976 pro svou milovanou první ženu a matku svých dětí Sigrid Oldenburgovou k 20. výročí svatby. Prof. Contiová zjistila, že struktura písně Mein Studentenmädchen také přesně odpovídá vzoru 2. biologického zákona Dr. Hamera, a vybrala si tuto píseň jako předlohu pro svůj další výzkum. 

Dále zjistila, že mnoho klasických mistrovských děl, včetně Mozartových, Beethovenových, Chopinových a Schubertových, se také v detailech řídí stejným vzorcem, který Dr. Hamer rozpoznal ve 2. biologickém zákonu Germanische Heilkunde. Prof. Contiová navíc zjistila, že dvoufázový vzorec, který pozorovala v těchto mistrovských dílech a v Mein Studentenmädchen, odpovídá také proporcím zlatého řezu neboli zlatého poměru. Stručně řečeno, jedná se o matematický princip, který lze nalézt všude v přírodě a který je vyjádřen Fibonacciho posloupností. Tento princip je chápán jako geometrické vyjádření, které je označováno jako „božské ve své přirozené dokonalosti“.(1

Hudba o frekvenci 432 hertzů 

V 19. století byla klasická hudba laděna na frekvenci A=432 Hz, která je rovněž matematicky v souladu s Fibonacciho posloupností (nazývanou také Verdiho ladění). Na počátku 20. století však Rockefellerova nadace zkoumala frekvence hudby. Zjistili, že pokud zvýšíte frekvenci ladění hudby ze 432 Hz na 440 Hz, kromě jiných pochybných účinků, včely dělnice pracují usilovněji a rychleji. V roce 1939 a znovu v roce 1953 byl na mezinárodních konferencích pořádaných v Londýně Britským normalizačním institutem zahájen proces přijímání frekvence A = 440 Hz, jak ji prosazovala Rockefellerova nadace. Časem se tato hodnota stala univerzálním standardem pro ladění hudebních nástrojů.(2

Léčení hudbou 

Dr. Hamer se zaměřil na aplikaci knihy Mein Studentenmädchen. Při přehrávání skladby na frekvenci 432 Hz během léčby některých nemocí zjistil, že Mein Studentenmädchen pozastavuje chorobné programy. Uvedl, že verze písně o frekvenci 432 Hz s jeho zpěvem doprovázeným violoncellem byla dvakrát účinnější než verze o frekvenci 440 Hz v podání profesionálního orchestru. Pokud posloucháte píseň Dr. Hamera 24 hodin denně, 7 dní v týdnu (lze ji pustit na sotva slyšitelné úrovni v pozadí), uvede proces nemoci do klidového stavu, podobně jako se tělo ženy dostává do klidového stavu během druhého a třetího trimestru těhotenství. 

Mimořádné léčivé vlastnosti písně Mein Studentenmädchen „náhodou“ objevila sedmiletá rakouská dívka. Několik měsíců trpěla chronickým zánětem průdušek. Její otec, rozrušený dceřinou nemocí, zakoupil knihu Dr. Hamera Die Archaischen Melodien (Archaická melodie), jejíž součástí bylo DVD s touto písní. Tato mladá dívka se do písně Mein Studentenmädchen intuitivně zamilovala a poslouchala ji dnem i nocí. O tři dny později k údivu svých rodičů vyšla z ložnice v plném zdraví. 

Dr. Hamer časem pozoroval u lidí, kteří poslouchali jeho hudbu, mimořádné výsledky. Týkalo se to zejména lidí trpících konfliktními konstelacemi (dva aktivní konflikty na přímo protilehlých stranách mozku, které vyvolávají zásadní změny chování), jako jsou děti s Downovým syndromem a autismem, a dokonce i závažnými zdravotními problémy, jako je rakovina. Zjistil, že to blahodárně působí na zmírnění nebo v mnoha případech na úplné odstranění příznaků. 

Hudbu jsem předal svému příteli, jehož čtyřletý syn byl v té době silně autistický. Zatímco jeho syn spal, můj přítel nechal hudbu tiše hrát na pozadí. Během jednoho roku se chlapec změnil z tichého a sklíčeného čtyřletého dítěte s vývojovými problémy, které sotva komunikovalo, na velmi poutavého, společenského a zábavného pětiletého chlapce. 

Dalším příkladem je již zmíněný muž, který ke mně přišel s odstraněnými 50 % jater. Vyprávěl, že když poslouchal hudbu doktora Hamera, jeho bolesti ustoupily do té míry, že nemusel užívat žádné léky. Jakmile hudbu vypnul, začala se mu hladina bolesti dramaticky zvyšovat. 

Pokud byste se chtěli podívat, jak Dr. Hamer vysvětluje kouzlo své muzikoterapie, navštivte webovou stránku jeho nakladatelství „Video Presentation on Mein Studentenmädchen„.(3) Léčivou hudbu Dr. Hamera nebo jeho knihy o muzikoterapii si můžete zakoupit prostřednictvím jeho webových stránek.(4) Součástí je i kniha Prof. Contiové Biologický význam hudby. Pomocí muzikoterapie Dr. Hamera můžete pozastavit postup své nemoci. Získáte tak čas na vyhledání konzultanta GNM/GHk, který vám pomůže začít řešit biologické konflikty zodpovědné za vaše zdravotní problémy.

KAPITOLA 9 

NAUČTE SE GNM, ABYSTE POMOHLI SOBĚ I DRUHÝM 

Vědecká mapa germánské nové medicíny Dr. Hamera Pokud máte zájem seznámit se s lékařskými objevy Dr. Hamera, vřele vám doporučuji zakoupit si výtisk jeho Vědecké mapy Germánské Nové medicíny. Kromě webových stránek nakladatelství Dr. Hamera a webových stránek Helmuta Pilhara, kde je původní učení Dr. Hamera přeloženo do angličtiny, jsou vědecká tabulka a kniha jedinými nezkreslenými zdroji (či záznamy) jeho objevů psanými v angličtině. Jinak jsou všechny jeho původní publikace v němčině.(1

Ačkoli základy jsou poměrně snadno uchopitelné, poznávání mnoha složitostí lékařské vědy, kterou Dr. Hamer objevil, mi připomíná starou příslovečnou otázku: „Jak se jí slon?“. Odpověď zní: „Jedno sousto za druhým“. 

GHk Pilhar Academy 

Zatím nejsou k dispozici žádné „certifikované“ kurzy, protože nikde na světě neexistuje žádný certifikační orgán pro GHk. Nejlepší, co můžeme udělat, je obrátit se na tři odborníky, které Dr. Hamer jmenoval na univerzitě, kterou řídil ještě za svého života. Z těchto tří byl pouze Helmut Pilhar jmenován oficiálním lektorem toho, co Dr. Hamer nazýval „teorií“. To v překladu znamená věda o GHk. 

Více než dvě desetiletí Helmut vyučoval GNM/GHk nespočet posluchačů po celém německy mluvícím světě. V roce 2015, v den svých 80. narozenin, Dr. Hamer Helmutovi zadal, aby GHk přiblížil masám prostřednictvím virtuální výuky. Helmut spolu se svými jmenovanými vedoucími Nickem Capetanisem a Andi Locke Mearsovou vytvořil univerzitní certifikační kurzy v angličtině.(2) Krátce po jejich dokončení Helmut náhle zemřel. 

Tyto kurzy lze nalézt prostřednictvím GHk Pilhar Academy. Nick a Andi pokračují v akademii s materiály Dr. Hamera a Helmuta.(3) Studoval jsem pod vedením Ilsedory Lakerové, dlouholeté praktické lékařky, která úzce spolupracovala s Dr. Hamerem. Zjistil jsem, že je skvělou učitelkou Germánské Nové medicíny/Germanische Heilkunde a její kurzy vřele doporučuji.(4

Jak kontaktovat konzultanta? 

Když se rozhodnete vydat na cestu zpět ke zdraví, vřele doporučuji vyhledat konzultanta. Stejně jako v případě jakéhokoli jiného předmětu můžete znalosti získat prostřednictvím výzkumu. Doporučuji každému, aby se naučil co nejvíce, ale mezi znalostmi a moudrostí je obrovský rozdíl. Lékařské objevy Dr. Hamera mají mnoho jemností a se zkušeným konzultantem budete mít neocenitelného partnera na své cestě za uzdravením. Pokud nemáte v blízkosti konzultanta, můžete dosáhnout vynikajících výsledků také pomocí videokonference. Tímto způsobem pomáhám lidem po celém světě. 

Nakonec jste za své zdraví nebo jeho nedostatek zodpovědní sami. V případě poradenství vám konzultant může pomoci vést vás na cestě k sebeuzdravení, ale konzultant vás nemůže vyléčit – stejně jako lékař. 

Existují vzácné případy, o kterých se dočtete, že mimořádní léčitelé uzdravili lidi pomocí energie nebo svých rukou. Já mezi takové lidi nepatřím. Osobně jsem tento typ léčení zažil a je skutečně magický. Pro ostatních 99,9 % z nás je však jedinou možností léčit se sami. Naštěstí díky lékařským objevům Dr. Hamera se to nyní může naučit každý. 

Závěrem vás vyzývám, abyste navštívili mou webovou stránku Zdroje, kde najdete odkazy na praktikující GHk po celém světě.(5

ZÁVĚR 

Studuji GNM/GHk již 10 let a jak řekl Aristoteles: „Čím více víte, tím více víte, že nevíte.“ Víte, že to není jenom o tom, že se vám to podaří? Lidské tělo je nesmírně složitý organismus a výzvy, kterým během života čelíme, mají prakticky nekonečný rozsah. Přestože Dr. Hamer uspořádal toto nové chápání biologie do logické, vědecké struktury, učení GNM/GHk je celoživotní cestou objevování. 

Mohu vám slíbit, že učení GNM/GHk s sebou přináší obrovskou návratnost vaší investice, která se vám vyplatí. Skutečně vám změní život. Dokážete si představit svůj klid, až se přestanete bát nemocí? To je místo, kde žiji. 

Pojďte se ke mně přidat… 

Naštěstí tu budou stále nemocnice, pokud budete někdy potřebovat akutní pomoc na cestě k uzdravení, jako se to stalo mně s čelistí. Navíc s nimi nyní budete moci komunikovat z pozice znalostí (moci), a ne ze stavu zmatku a bezmoci. 

Tato kniha je stručným úvodem do některých důležitějších myšlenek obsažených v díle Dr. Hamera. Budu na ni navazovat sérií stručných knih týkajících se orgánů a symptomů. Prostřednictvím svého měsíčního sborníku nazvaného Léčitelská tribuna – Příčina nemoci jednoduše, zkoumám jednu nemoc a porovnávám její příčinu (příčiny) a léčbu z pohledu konvenční medicíny a Germanische Heilkunde. Čtenáři se mohou rozhodnout, které vysvětlení je přesvědčivější. Postupně bude napsáno více než 500 rozborů, pro každou nemoc jeden. 

Pokud se potýkáte s nějakým konkrétním zdravotním problémem a chtěli byste, abych se mu věnoval, napište mi prosím stručný popis vaší situace. 

Zdravotní problémy seřadím podle největší potřeby. Se znalostmi obsaženými v této knize budete moci vypnout dvacet z deseti, bolest celého těla způsobenou nevyléčitelnou diagnózou, jako vypínač světla. Pokud budete nepřetržitě poslouchat léčivou hudbu doktora Hamera, můžete pozastavit proces onemocnění a získat čas na pochopení a řešení skutečných problémů, které způsobují vaše zdravotní problémy. Díky trpělivosti a vytrvalosti se stanete jedním z tisíců lidí, kteří měli to štěstí a objevili práci Dr. Hamera. Stejně jako já, i mnozí z nich dokázali své zdravotní problémy úspěšně vyřešit. 

A konečně, pokud pro vás bylo seznámení s lékařskými objevy doktora Hamera heuréka momentem, tak jako pro mě, budu vám vděčný, pokud zveřejníte recenzi této knihy. Jako nezávislému autorovi a vydavateli mi i jen jeden či dva řádky nesmírně pomohou. A co je nejdůležitější, podělte se, prosím, o své úspěšné příběhy o řešení zdravotních problémů po poznání GHk. 

Přeji vám hodně štěstí na vaší cestě za uzdravením.

Odkazy:

Úvod

1 The Costs of Cancer. (n.d.). American Cancer Society Cancer Action Network. tht.fyi/…ion 

4.kapitola: Co je to rakovina? 

1 Amici di Dirk. (2022b, September 29). Scientific Chart of Germanic New Medicine – Amici di Dirk. Amici Di Dirk. tht.fyi/…art 

2 Why Do Alcoholics Eat So Little? – Abbeycare. (n.d.-c). Abbeycare. tht.fyi/…ics 

3 Sub-Saharan Africa. (n.d.). The Cancer Atlas. tht.fyi/…ica 

4 Sakai, T., Özkurt, E., DeSantis, S., Wong, S. M., Rosenbaum, L., Zheng, H., & Golshan, M. (2019). National trends of synchronous bilateral breast cancer incidence in the United States. Breast Cancer Research and Treatment, 178(1), 161–167. National Library of Medicine. tht.fyi/…ast 

5 Campobasso, D., Ferretti, S., & Frattini, A. (2017). Synchronous bilateral testis cancer: clinical and oncological management. Wspolczesna Onkologia-Contemporary Oncology, 1, 70–76. National Library of Medicine. tht.fyi/…tis 

5.kapitola PROČ JE DIAGNÓZA TERMINÁLNÍ STADIUM RAKOVINY NESPRÁVNÁ

1 Phantom Limb Pain: What is It, Causes, Treatment & Outcome. (n.d.). Cleveland Clinic. tht.fyi/…and 

2 Siemens on artefacts in CT scans | Germanische (Germanic) Heilkunde. (n.d.). Germanische Heilkunde. tht.fyi/…cts 

3 Amazon.in. (n.d.). Amazon. tht.fyi/inka 

4 Amazon.in. (n.d.). Amazon. tht.fyi/inka 

6.kapitola VYPNOUT BOLEST TERMINÁLNÍHO STADIA RAKOVINY

1 West, M. (2021, July 29). What is the fight, flight, or freeze response? Medical News Today. tht.fyi/…ght 

7.kapitola REALITA VÝZKUMU RAKOVINY

1 Health Nut News. (n.d.). Health Nut News. tht.fyi/…ews 

2 The German/Germanic New Medicine. (n.d.). The German New Medicine. tht.fyi/…ine 

3 Pilhar, H. (2020, October 16). Marc Fréchet – Gericht Köln Zeugenaussage – Germanische Heilkunde. Akademie Für Germanische Heilkunde. tht.fyi/…het 

4 Brustkrebs, der häufigste Krebs bei Frauen Germanische Heilkunde. (2021, January 24). Akademie Für Germanische Heilkunde. tht.fyi/…cer 

5 Pilhar, H. (2020b, October 16). Marc Fréchet – Nachruf von Dr. Hamer – Germanische Heilkunde. Akademie Für Germanische Heilkunde. tht.fyi/…ary 

6 Morgan, G., Ward, R., & Barton, M. (2004). The Contribution of Cytotoxic Chemotherapy to 5-year Survival in Adult Malignancies. The Royal College of Radiologists. tht.fyi/…udy 

7 Gøtzsche, P. C. (2014). Our prescription drugs kill us in large numbers. Polskie Archiwum Medycyny Wewnetrznej-Polish Archives of Internal Medicine. National Library of Medicine. tht.fyi/…use 

8 Study Suggests Medical Errors Now Third Leading Cause of Death in the U.S. – 05/03/2016. (n.d.-b). Johns Hopkins Medicine. tht.fyi/…use 

8.kapitola LÉČBA HUDEBNÍ TERAPIÍ 

1 Fibonacci in Music, Fibonacci. (2019, April 17). Fibonacci. tht.fyi/…cci 

2 Verdi Tuning – brief history. (n.d.). The Schiller Institute. tht.fyi/…ler 

3 Amici di Dirk. (2022a, February 3). Video Presentation on Mein Studentenmädchen – Amici di Dirk. Amici Di Dirk. tht.fyi/…sic 

4 Amici di Dirk. (n.d.). Audio-Cd Archives – Amici di Dirk. Amici Di Dirk. tht.fyi/…sic 

9.kapitola NAUČTE SE GNM, ABYSTE POMOHLI SOBĚ I DRUHÝM  

1 Herbs and Health Holistic Center. (n.d.). Books. GNM Online Seminars. tht.fyi/…cts 

2 tht.fyi/…ars 

3 What is Germanische Heilkunde? (n.d.). GHK Pilhar Academy. tht.fyi/…emy 

4 GNM Institute. (n.d.). GNM Institute. tht.fyi/…ute 

5 Resources – Danny Carroll. (2023, March 6). Danny Carroll. tht.fyi/…ces

Další texty ke studiu:

https://www.youtube.com/watch?v=Z57uBCcOdvI&t=5579s

Sdílet na sociální sítě

Zdroj Přeložil: Vladimír Bartoš ÚVOD  Lidé se mě často ptají: „Kolik lidí jsi vyléčil z rakoviny?“.  Vždy odpovídám: „Jednoho člověka: sebe.“ Uzdravit druhé je nemožné, je možné uzdravit pouze sebe.  Skutečnost, že jste zodpovědní za své zdraví nebo jeho nedostatek, může být šokující pro ty, kteří ze strachu…

Sdílet na sociální sítě