Izolace neexistujícího viru – japonská tragédie, o které nikdo neví

image_pdfStáhnout PDF

Přeložil a upravil: Vladimír Bartoš

Udělejme si krátký výlet do Japonska v 60. letech minulého století, kdy epidemie s označením „subakutní myelo-optická neuropatie“ (SMON) zabila desítky lidí a desítky tisíc jich postihla. Co se stalo?

V roce 1971 tři japonští vědci Yukishige INOUE, Yoko NISHIBE a Yoshiko NAKAMUR publikovali práci s názvem „Virus izolovaný od pacientů se subakutní myelo-optickou neuropatií (SMON)„. Tvrdili, že izolovali virus ze stolice a míšních tekutin pacientů se SMON. Poskytli také fotografie patogenního účinku, které lze vidět zde:

O rok později publikovali v časopise „The Lancet“ další článek s názvem „PATHOGENICITY OF VIRUS ASSOCIATED WITH SUBACUTE MYELO-OPTICO-NEUROPATHY„, kde zjistili, že předpokládaný virus, který byl předtím izolován od lidí, způsobuje podobné příznaky u myší, které byly inokulovány při narození. 

Máme tedy k dispozici “virus” izolovaný podle standardního virologického postupu, u něhož bylo zjištěno, že je původcem SMON. 

Co se však stalo poté, je více než pozoruhodné. Onemocnění nezpůsobil virus, ale lék zvaný Clioquinol. To bylo přiznáno v roce 1978 japonskou vládou a nesporně prokázáno v nesčetných studiích.  Jedna z nich „Subakutní myelo-opticko-neuropatie: Intoxikace kliochinolem u lidí a zvířat“ uvádí, že:

Zůstává tragickou událostí, že přibližně u 10 000 jedinců v Japonsku se vyvinulo jedinečné neurologické onemocnění, subakutní myelo-opticko-neuropatie (SMON). Neuropatologické studie pacientů se SMON a experimentální reprodukce onemocnění u zvířat, kterým byl podáván clioquinol, pomohly vyřešit etiologii tohoto onemocnění. Výzkum SMON v Japonsku může stát za přezkoumání pro určení etiologie a prevenci podobných neurotoxických onemocnění v budoucnosti.

Je zjevné, že údajná izolace virů a EM fotografie virů, jsou pouhými buněčnými artefakty a že myši prostě onemocní, protože do nich někdo cpe podivné věci. Hádejte, co se stane, když vám do mozku vstříknou vodu?

Zdroj upraveného textu

Další texty ke studiu:

Sdílet na sociální sítě

Přeložil a upravil: Vladimír Bartoš Udělejme si krátký výlet do Japonska v 60. letech minulého století, kdy epidemie s označením „subakutní myelo-optická neuropatie“ (SMON) zabila desítky lidí a desítky tisíc jich postihla. Co se stalo? V roce 1971 tři japonští vědci Yukishige INOUE, Yoko NISHIBE a Yoshiko NAKAMUR…

Sdílet na sociální sítě