GNM: Dirk Hamer – Zločin a trest

image_pdfStáhnout PDF

Zločin a trest – 1. část

Zdroj

Přeložil: Vladimír Bartoš

Od zveřejnění mého posledního blogu jsem si uvědomila, že v zákulisí se toho dělo mnohem víc, o čem většina příznivců GNM neměla ani tušení. Musím říct, že to, co doktor Hamer prožil, zní jako fikce, ale jakkoli je to znepokojivé, je to všechno pravda, co musel vytrpět. Začnu Dirkem Hamerem.

Nebyl to jen Dr. Hamer, kdo trpěl nespravedlností, jeho rodina trpěla spolu s ním. Hned na začátku bylo zcela zřejmé, že má nepřátele na vysokých místech, a jedním z jeho největších nepřátel se stal italský korunní princ.

Osobní msta

Abychom pochopili, jak k tomu všemu došlo, musíme začít od začátku. Jak většina z vás ví, doktor Hamer onemocněl rakovinou varlat v důsledku smrti svého syna Dirka. Je v tom však mnohem víc, co je třeba říct, abychom docenili, jak nespravedlivě se od té chvíle s doktorem Hamerem zacházelo. Nešlo jen o potlačení jeho objevu, ale také o osobní mstu.

Bylo to koncem léta roku 1978, kdy na ostrově Cavallo nedaleko Korsiky došlo k zastřelení syna doktora Hamera, Dirka. Dirk byl na krátkém námořním výletě se skupinou mladých lidí, které vezly tři soukromé jachty. Skupina, s níž byl Dirk, se nacházela na jachtě „Marpagia“, která patřila vysokému vládnímu úředníkovi a krátce po této tragické události „zmizela“.

Večer před plánovaným odjezdem z ostrova Cavallo bylo vydáno varování před bouří a bylo rozhodnuto odjezd odložit na následující ráno.

Všichni, včetně jejich doprovodu, se rozhodli jít do restaurace na pobřeží, s výjimkou Dirka. Tomu došly peníze a rozhodl se jít brzy spát do své kajuty.

Italský korunní princ

Na břehu v restauraci si jeden z doprovodu, doktor Pende, všiml, že je tam také italský korunní princ Vittorio Emanuele s manželkou a tělesnou stráží. Ve skutečnosti později vypověděl, že princ neustále nesouhlasně zíral na studenty, kteří se dobře bavili.

Doktor Pende byl kupodivu princi známý, protože jeho otec, rovněž lékař, ošetřoval jeho otce, sesazeného italského krále. Doktor Pende poznamenal, že princ si pravděpodobně myslel, že se studenti baví na princův účet, protože doktor Pende rodinu zná.

Studenti se vrátili na své jachty poměrně pozdě a Dr. Pende později vypověděl, že si všiml, že princ a jeho doprovod odcházejí ve stejnou dobu. Řekl také, že mu připadalo zvláštní, že jel stejným směrem jako studenti, protože jeho vila se nacházela v opačném směru.

Bouchání na palubě

Asi 20 minut poté, co všichni odešli do svých chatek, zaslechl Dr. Pende nějaké bouchání na palubě. Vyšel ze své kajuty a uviděl, že na podlaze paluby jsou rozházené vzduchové nádrže a z jejich ventilů, které byly otevřené, uniká vzduch. Vydrápal se ventily zavřít a uviděl prince, jak stojí v nafukovacím člunu hned vedle jachty. Namířil na doktora Pendeho pistoli, která byla zřejmě dost velká na to, aby „zabila slona“, a zařval: „A to je za to, že se mi pokoušíte ukrást jachtu“ a vystřelil. Podařilo se mu také zasáhnout Dr. Pendeho, když se snažil utéct.

Pende skočil přes palubu, aby doplaval do bezpečí, a slyšel, jak někdo křičí „pomozte mi, pomozte mi“, a když rozruch utichl, byl Dirk nalezen v bezvědomí kvůli ztrátě krve, smrtelně zraněný kulkou do břicha a stehna.

V tu chvíli se princ vydal na břeh, kde na něj čekali jeho tělesní strážci s vytasenými zbraněmi a jeho manželka v džípu s rozsvícenými světly.

Dirk Hamer byl nalezen zraněný

Když byl Dirk Hamer nalezen zraněný, bylo doprovodu řečeno, že princ dá k dispozici svůj vrtulník, aby Dirka odvezl do nemocnice, ale po dvou hodinách bylo jasné, že se neobjeví.

Vzhledem ke ztrátě drahocenného času byl Dirk převezen na jedné z dalších jachet, „Cook“, do nejbližší nemocnice, která se nacházela v Marseille. Přijel klinicky mrtvý, ale podařilo se ho oživit. Podstoupil operaci, při níž mu byla amputována noha a také potřeboval 14 hodin dialýzy, protože mu selhaly ledviny. Poté byl letecky převezen do Heidelbergu, kde o tři měsíce později po 18 operacích zemřel v náručí doktora Hamera.

Po dobu Dirkova pobytu v heidelberské nemocnici byli Dr. Hamer a jeho žena neustále po jeho boku, až ke konci, kdy správce nemocnice vydal příkaz, aby Hamerovi již nemohli svého syna ošetřovat.

Urychlení procesu

Královská rodina byla zřejmě denně informována o Dirkově „stavu“, a když se objevily zprávy, že by nemusel přežít, byl správce nemocnice vyzván, aby „urychlil proces“ tím, že zvýší množství některých léků, které Dirk dostával. Doktor Hamer se konfrontoval s ředitelem nemocnice, když jim bylo bráněno, a prosil, aby on a jeho žena nadále bděli nad svým synem.

48 hodin před Dirkovou smrtí odjel italský korunní princ do Mexika na zvláštní diplomatický pas, který mu udělil jeho bratranec, belgický král Baudouin, protože princovi byl po střelbě odebrán pas, aby nemohl opustit Cavallo.

O rok později však média informovala o skandálu v justici a tvrdila, že „důležití lidé byli podplaceni“, protože v dohledu nebyl žádný soud, který by prince hnal k odpovědnosti za smrt Dirka Hamera.

Zločin a trest – část II

V březnu 1979, jen několik měsíců po Dirkově smrti, podstoupil Dr. Hamer operaci rakoviny varlat a následně se u něj objevila také těžká infekce pobřišnice s hnisavým ascitem. Byl těžce nemocný a jeho šance na uzdravení byla velmi malá. Byla mu dávána 1% šance, že rakovinu přežije.

Ještě v době, kdy byl doktor Hamer v nemocnici a byl vážně nemocný, ho navštívil někdo, kdo zastupoval korunního prince a varoval ho, že pokud se bude nadále snažit činit prince zodpovědným za smrt jeho syna, bude mít vážné následky.

Hamerovi i jeho rodině bylo vyhrožováno vyhoštěním z Říma, kde měl se svou ženou prosperující lékařskou praxi. Návštěvník mu řekl, že pokud bude trvat na svém, zničí mu pověst, finančně ho zničí, a pokud bude i nadále „tvrdohlavě“ hnát k odpovědnosti knížete, že pravděpodobně zemře při dopravní nehodě.

Vše, čím mu vyhrožovali, se splnilo, včetně dvanácti pokusů o atentát, z nichž několik zahrnovalo otravu. Když jsme s doktorem Hamerem o těchto událostech hovořili, řekl: „Ilsedoro, nevím, proč jsem ještě naživu!“.

Nedlouho poté, co se Dr. Hamer zotavil z rakoviny (bez chemoterapie/radioterapie, které odmítl, pozn. překl.), si uvědomil, že je všude sledován. Jak se ukázalo, Interpol ho sledoval na příkaz „z vyšších míst“ v důsledku obvinění, která pocházela od knížete.

Když jednoho dne přišel za doktorem Hamerem jeho domácí a řekl mu, že se na něj ptá policie, rozhodl se jít na policejní stanici a zeptat se, proč ho hledají. Nakonec mluvil s policistou, který, když ho Dr. Hamer konfrontoval, proč ho obtěžují, přiznal, že je to proto, že kníže je „uražený“!

Všude, kam přišel, ho oslovovali jménem, buď policie, nebo Interpol, a pak se ho vyptávali, kam jede, kde bude bydlet a kde právě byl. Toto obtěžování ze strany Interpolu trvalo osm let.

Dr. Hamer byl blokován všude, kam se obrátil. Vlastnil několik lékařských patentů na chirurgické nástroje, které vynalezl a které přinášely rodině příjem do té míry, že se s manželkou rozhodli otevřít v Římě bezplatnou kliniku. Oba viděli potřebu kvalitní lékařské péče pro lidi, kteří si ji nemohli dovolit. Licence na všechny jeho patenty byly blokovány ze všech stran.

Tato blokace se přenesla i do posuzování jeho disertační práce na univerzitě v Tuebingenu, kde právní zástupce knížete, který se stal zároveň právním zástupcem univerzity, Dr. Hamerovi oznámil, že jeho disertační práce nebude nikdy přezkoumána.

Následovalo odebrání licence doktoru Hamerovi k výkonu lékařské praxe, přestože nikdy nedošlo k žádnému obvinění z pochybení nebo lékařského pochybení. Všechny dveře k jeho objevu byly zavřeny a nyní, když přišel o licenci, byly použity proti němu.

Vše, čím bylo doktoru Hamerovi vyhrožováno, se stalo skutečností.

Zdá se však, že spravedlnost je na světě, protože princ a jeho syn byli v roce 2011 zatčeni a obviněni z vydírání, praní špinavých peněz a prostituce. To odhalilo, jaký princ ve skutečnosti je, a ve vězení byl natočen, jak se chlubí spoluvězňům, že je zodpovědný za smrt německého teenagera před více než 30 lety a že mu to prošlo.

To byla v Evropě velká zpráva a doktoru Hamerovi bylo naznačeno, že nyní má důkazy, aby mohl prince zažalovat za neprávem způsobenou smrt svého syna. Dr. Hamer však prohlásil, že od prince nechce „krvavé peníze“, i když nakonec vinu přiznal.

Řízení proti korunnímu princi zpočátku probíhalo po dobu 13 let. Byl shledán vinným, ale proti rozhodnutí se okamžitě odvolal. Druhý soud ho také shledal vinným a on se znovu odvolal, ale do třetího soudu všechny potřebné důkazy k jeho odsouzení příhodně zmizely!

Princ 33 let tvrdil, že je nevinný, a prohlašoval, že kulku, která smrtelně zranila Dirka Hamera, nevystřelil. Netušil, že když v roce 2011 konečně skončil ve vězení, byl natáčen na video.

Nedávno, když doktor Hamer zemřel, se princ během několika týdnů po jeho smrti snažil dosáhnout toho, aby obvinění proti němu byla odstraněna z veřejných záznamů včetně internetu. Jeho žádost byla naštěstí zamítnuta, protože se přiznal k vině, která byla zachycena na nahrávce.

Zdá se, že osoba zodpovědná za Dirkovu smrt ve skutečnosti nikdy za zločin nezaplatila, nicméně doktor Hamer za to draze zaplatil a byl potrestán, protože chtěl, aby byl princ pohnán k odpovědnosti.

Dovedu si představit, co by se stalo v medicíně, kdyby se Tuebingenská univerzita přiznala k ověřování jeho práce za zavřenými dveřmi….ale to už je téma na jiný blog.

Sdílet na sociální sítě

Zločin a trest – 1. část Zdroj Přeložil: Vladimír Bartoš Od zveřejnění mého posledního blogu jsem si uvědomila, že v zákulisí se toho dělo mnohem víc, o čem většina příznivců GNM neměla ani tušení. Musím říct, že to, co doktor Hamer prožil, zní jako fikce, ale jakkoli je…

Sdílet na sociální sítě