Dr. Mike Yeadon: Vyjádření k výzvě NO VIRUS

image_pdfStáhnout PDF

Zdroj

Přeložil: Vladimír Bartoš

Jsem si vědom toho, že tento dvoustránkový podklad a experimentální návrh má za cíl ukázat, zda viry existují či nikoli, se zaměřením na SARS-CoV-2. Jsem podepsán, protože po dlouhém přemýšlení o celém návrhu se nyní domnívám, že jde o další ze lží, kterým jsme byli vystaveni. Pokud jde o vědce, dokonce i ty, kteří se zabývají komerčním objevováním léků, vzali jako fakt, že viry existují, aniž by si kdy prohlédli původní práce.

Když si přečtete nejstarší takovou práci, můžete mít ten dutý pocit v břiše (jako já), když si uvědomíte, že to, co je popisováno, neodpovídá „vědecké metodě“. 

Jedna ze skutečností, která mi, jak si vzpomínám, způsobila na počátku roku 2020 vážné problémy (i když se přiznám, že jsem na ni jednoduše zapomněl, asi proto, že jsem přirozeně předpokládal, že problém je na mé straně), byla, že nikdo nedokázal přimět údajný virus, aby rostl ve výstelkových buňkách z lidských plic.

Nyní musíme jistě uznat, že pokud existuje přenosné agens, které se šíří uvolňováním do vydechovaného dechu, kapének atd. a způsobuje mimo jiné respirační onemocnění, MUSÍ tyto výstelkové buňky volně infikovat.

Tyto buňky se nazývají „normální lidské bronchiální epitelové buňky“ (HNBE) a ačkoli to není snadné, s praxí je možné je kultivovat velmi standardním způsobem. Když jsem mnoho let pracoval ve výzkumu a vývoji a vedl výzkum plic, dýchacích cest a alergií, běžně jsme používali NHBE jako testovací systémy, například ke zkoumání účinku experimentálních léků a jiných podnětů na buňky výstelky dýchacích cest.

Jak je možné, že NHBE nepodporují snadno replikaci údajného respiračního viru, je podle mého názoru velmi problematické.  

Nepovažuji to za náboženskou záležitost. Je mi tak či onak jedno, zda viry jako třída existují. V tom problém není. 

Problém je v tom, že v podstatě celý svět je rukojmím testovatelného, ale neověřeného předpokladu, že SARS-CoV-2 je v dobré víře původcem infekce lidských dýchacích cest.

Ale říkat nám, že tento údajný virus v NHBE prostě neroste, to je snad v pořádku, ne?

Mnoho typů buněk používaných v laboratořích jsou transformované/imortalizované buněčné linie. Často se vůbec nepodobají typu tkáně, ze které pocházejí. Často dochází k takovým změnám, že se nepodobají přirozené situaci.

Ale NHBE jsou PRIMÁRNÍ buňky, často odebrané živým lidem & rychle vypěstované v buněčné kultuře, za použití aparatury s rozhraním vzduch/kapalina. Protože jejich apikální povrch směřuje do vzduchu & bazolaterální strana pod vodu, zachovávají si morfologii & chování, které je, pokud můžeme říci, totožné se situací ve vašich vlastních dýchacích cestách.

Dobře reagují na několik terapeutických léků, jako jsou kortikosteroidy, na prozánětlivé podněty, jako jsou alergeny, bakteriální toxiny, cigaretový kouř a kondenzát, ozón a podobně, a jsou dobře přijímány jako dobrý model pro buňky výstelky lidských dýchacích cest.

Proto se domnívám, že pokud je pravda, že vědci nemohou SARS-CoV-2 infikovat NHBE, je toto pozorování samo o sobě velmi problematické.

Každopádně, pokud ještě nejste obeznámeni s touto kontroverzí, přečtěte si prosím prohlášení & návrh výzkumu.

Mnohokrát děkuji

Mike

Vše k výzvě NO VIRUS v češtině ZDE

Sdílet na sociální sítě

Zdroj Přeložil: Vladimír Bartoš Jsem si vědom toho, že tento dvoustránkový podklad a experimentální návrh má za cíl ukázat, zda viry existují či nikoli, se zaměřením na SARS-CoV-2. Jsem podepsán, protože po dlouhém přemýšlení o celém návrhu se nyní domnívám, že jde o další ze lží, kterým jsme…

Sdílet na sociální sítě